Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Šiaulių r. seniūnų kelionė į Europos Parlamentą Strasbūre

2017-09-22

Europarlamentaro Algirdo Saudargo kvietimu, rugsėjo 9-15 dienomis Šiaulių rajono seniūnai, kartu su Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistu Artūru Žilinsku ir su kitų Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės, Kupiškio moksleiviais ir mokytojais keliavo į Europos parlamentą Strasbūre. Kelionės – seminaro tikslas buvo susipažinti su Europos Parlamento struktūra, jo funkcijomis, savivaldos, verslo, NVO strategijomis priimant gyventojams naudingus sprendimus.

Susitikimo su europarlamentaru A. Saudargu metu buvo kalbėta apie Europos Parlamento darbo principus, funkcijas, bendradarbiavimą tarp šalių, organizacijų, apie Europos ir kitų pasaulio šalių aktualijas ir grėsmes, galimus sprendimo būdus. Europos Parlamento salėje stebėjome ir klausėme parlamentarų diskusijų apie Šiaurės Korėjos keliamas grėsmes, išgirdome išsamų pranešimą apie pabėgėlių problemas, susipažinome su vertėjų darbu ir klausėme tiesioginio vertimo į lietuvių kalbą. Iš europarlamentaro A. Saudargo gavome dovanų maišelį su Europos Parlamento atributika, o mes, seniūnai, taip pat atsidėkojome, padovanodami jam Šiaulių rajono ūkininkų užaugintą produkciją.

Strasbūro senamiestyje lankėmės Dievo Motinos katedroje, vyskupų rūmuose, Gutenbergo aikštėje, viduramžių gynybiniuose bokštuose, amatininkų rajone, gildijų namuose ir Šv. Tomo bažnyčioje.

Keliaudami atgal į Lietuvą pravažiavome per 7 Vokietijos žemes. Pabuvojome Veimaro miesto senamiestyje, kuriame pamatėme rotušę, miesto Tarybos namus, kunigaikščių rūmus, Getės ir Šilerio namus – muziejus.

Aplankėme universitetinį Heidelbergo miestą, kuriame yra seniausias Europos universitetas ir kuriame studijuoja 31 tūkst. studentų. Pakeliui užsukome į vyskupų rezidencijos miestą prie Maino upės – Viurcburgą, Leipcigą.

Seniūnai nuoširdžiai dėkoja Šiaulių rajono savivaldybės vadovams už suteiktą galimybę susipažinti su Europos Parlamentu, kuris yra unikali daugiatautė parlamentinė asamblėja, kurią tiesiogiai renka piliečiai. 751 Europos Parlamento narys (iš jų 11 iš Lietuvos) atstovauja daugiau kaip 500 mln. piliečių iš 28 valstybių narių.

Jolanda Rudavičienė

 

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.