Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

L. Kukuraitis: „Daugelį socialinių klausimų galima išspręsti pasitelkiant socialiai atsakingą visuomenę“

2017-04-13

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, susitikęs su Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentu Kęstučiu Vilkausku ir asociacijos direktoriumi Petru Pranu Gestautu, aptarė svarbiausias socialinės politikos aktualijas: užimtumo skatinimą, vaiko teisių apsaugos užtikrinimą, smurto artimoje aplinkoje problematiką ir emigracijos sukeliamus padarinius.

Pasak ministro, šiuo metu pradėtos kelios esminės reformos, turinčios užtikrinti geresnę vaiko teisių apsaugą, padėti šeimoms, pagelbėti socialinę atskirtį patiriantiems asmenims lengviau integruotis į visuomenę, į darbo rinką. Tačiau tam, kad jos būtų sėkmingos, labai svarbus vietinių žmonių palaikymas.

Ministras teigia, kad daugelį socialinės srities klausimų galima išspręsti pasitelkiant socialiai atsakingą visuomenę ir nevyriausybines organizacijas, tačiau valstybės ir savivaldybės institucijų vaidmuo formuojant socialinę politiką ir priemones joms spręsti yra kertinis.

Savivaldybių seniūnų  asociacijos atstovai pabrėžė, kad būtina skatinti visų institucijų bendradarbiavimą ir užtikrinti kompleksinį požiūrį į socialinę apsaugą, ypač kaimo vietovėse, regionuose, kur trūksta bendrų koordinuotų veiksmų. Pasak jų, seniūnijoms tenka labai didelė atsakomybė rūpintis gyventojų socialine gerove, tačiau jei seniūnijose trūksta darbuotojų, atsakomybė užkraunama seniūnams, kurie ne visada būna įtraukiami į kitų su socialinės politikos įgyvendinimu susijusių institucijų sprendimo priėmimo procesus.

 

Ryšių su visuomene skyrius, tel.: (8 5) 266 81 91, 266 81 66.

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.