Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Seniūnų ąžuolynas – šeštas vardinis miškas Rokiškio miškų urėdijos teritorijoje

2017-04-09

Šiųmetės nacionalinės miško sodinimo talkos rezultatas – Rokiškio miškų urėdijos Sėlynės girininkijos Raisto miško kirtavietėje pasodintas ąžuolynas.

Jaunuolyną pakrikštijo

Į miškasodžio talką susirinkę keturios dešimtys talkininkų kirtavietės dviejuose hektaruose pasodino apie 10 tūkst. ąžuoliukų. Du dešimtmečius Rokiškio miškų urėdijos organizuojamose pavasarinėse miškasodžio talkose šiemet buvo naujovių: prie talkos organizavimo prisidėjo rajono seniūnijos, o į ją sugužėjo daug jaunų savivaldybės įstaigų specialistų. Idėjos miškasodžiui suburti seniūnus sumanytoja – Rokiškio kaimiškosios seniūnė Dalia Janulienė. Kitąmet organizacinė estafetė bus perduota kitam seniūnui. Šmaikštauta, jog ši pareiga teks tai seniūnijai, kurios vadovas šiųmetėje talkoje nuoširdžiausiai dirbs. Kadangi visi talkininkai keturias valandas plušėjo žliaugiant prakaitui, beveik vieningai sutarta, kad ateinančių metų pavasarinio miškasodžio organizavimo pareigos turėtų atitekti mažiausios plotu Kazliškio seniūnijos vadovui Algirdui Kuliui.

Seniūnų iniciatyva neliko be atsako: Rokiškio miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas, dėkojęs nuoširdžiai dirbusiems talkininkams ir savivaldybės administracijai, išleidusiai specialistus pusdienio talkai, bei seniūnijų vadovams už gražią idėją, pažadėjo, jog ką tik pasodintam jaunuolynui bus suteiktas Seniūnų ąžuolyno vardas.

Ąžuolynas – pirmą kartą

Rokiškio miškų urėdijos tradicijai kiekvieną pavasarį į miškasodį iš kabinetų pasikviesti savivaldybės įstaigų darbuotojus, politikus ir mišką mylinčią visuomenę – jau daugiau nei du dešimtmečiai. Per tą laiką mišku jau apželdinta dešimtys kirtaviečių. Tačiau pirmą kartą talkininkai sodino ąžuolyną. Kadangi kirtavietė labai nelygaus reljefo, nemažai užmirkusių plotelių, juose vėliau bus pasodinta juodalksnių.

Sėlynės girininkas Gintaras Čypas pirmą kartą talkininkaujantiems, taip pat ir turintiems kelerių metų patirties išaiškino ir pademonstravo, kaip sodinti gerokai išrankesnį nei eglaitė ar pušaitė ąžuolo sodinuką: ir duobę kitaip kasti, ir didesnius tarpus tarp ąžuoliukų palikti, ir bato kulnu stipriau žemę virš šaknų prispausti. Sakė, jog teisingai pasodinti kelių sprindžių sodinukai po penkerių metų pasieks žmogaus ūgį. Apželdinta kirtavietė bus aptverta, kad ąžuoliukams žalos nepridarytų žvėrys.

Ne tik padėkos

Miškasodis užbaigtas šilta vakariene: talkos simboliais – medinėmis liniuotėmis su dedikuotu užrašu, puikia nuotaika, gyvomis diskusijomis ir miškininkų suruoštomis vaišėmis.

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.