Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Tobulinama išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo tvarka

2017-02-23

Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam nutarimo projektui, kuriuo numatoma atsisakyti privalomai pateikti vaiko gimimo liudijimą savivaldybės administracijai kreipiantis skirti išmoką vaikui.

Nuo šių metų sausio 1 d. atsisakius civilinės būklės akto įrašų įregistravimo liudijimų išdavimo, taikant vieno langelio principą, įstaigos, kurioms sprendimams priimti reikia informacijos apie asmens civilinę būklę, gali šią informaciją gauti tiesiog iš Registrų centro.

Be kita ko, Vyriausybė pritarė siūlymui papildyti išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo procedūras dėl dviejų naujų rūšių išmokų - išmokos besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai ir išmokos gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui, kurios pradėtos mokėti nuo 2017 m. sausio 1 d.

Nutarimu taip pat nustatyta, kad globos (rūpybos) išmoką ir globos (rūpybos) išmokos tikslinį priedą skiria ir moka ta savivaldybė, kuri vaikui nustatė globą (rūpybą), nes iki šiol šias išmokas skyrė ir mokėjo skirtingos savivaldybės.

 

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.