Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

KVIETIMAS Į SEMINARĄ

2017-01-12

Sosnovskio barščio ir kitų invazinių augalų bei gyvūnų grėsmė aplinkai, naikinimas ir galimi finansiniai šaltiniai“

2017 m. sausio 26-27 d.

Mokymo centras „Dainava“, Maironio g. 22, Druskininkai

AKTUALUMAS. Valstybinė augalų apsaugos tarnyba informuoja, kad „Sosnovskio barštis priskirtas prie agresyvių invazinių rūšių augalų. ES narės, atsižvelgdamos į Tarptautinę biologinės įvairovės konvenciją, turi imtis reikiamų priemonių bei įpareigoti atsakingas institucijas valdyti ne tik Sosnovskio barščių, bet ir visų kitų kultūrų, galinčių išstumti natūraliai augančius augalus, plitimo procesą“.

2014 m. Aplinkos ministerijos sudarytas Sosnovskio barščio paplitimo žemėlapis kelia didžiulį susirūpinimą šios invazinės rūšies plitimo sparta. Ši invazinė rūšis kiekvienais metais, išstumdama vietines rūšis, keisdama ekosistemą, bei keldama tiesioginę grėsmę žmonėms užkariauja šimtus hektarų naujų teritorijų. Be Sosnovsio barščio, kiekvienoje šalies seniūnijoje galima aptikti invazinių rūšių, kurios kelia didelę grėsmę ne tik žmonėms, bet ir esamai aplinkai (ekosistemai).

SEMINARO TIKSLAS – supažindinti savivaldybių įmonių, savivaldybių, seniūnijų darbuotojus su pavojingiausiomis invazinių augalų ir gyvūnų rūšimis (Sosnovskio barščiu, Baltažiede robinija, Uosialapiu klevu, Gausialapiu lubinu, Raukšlėtalapiu erškėčiu ir kt.), jų paplitimu, naikinimo būdais, sėkminga naikinimo praktika ir galimais finansavimo šaltiniais, siekiant vykdyti invazinių rūšių naikinimą.

SEMINARO NAUDA. Dalyviai gebės ne tik patys atpažinti pavojingiausias invazinių Lietuvos augalų ir gyvūnų rūšis, bet ir bus supažindinti su naujausiais ir veiksmingiausias praktiniais šių invazinių rūšių naikinimo būdais. Dalyviai bus supažindinti ir su gerąja Lietuvos ir kitų ES šalių praktika, teisiniu invazinių augalų ir gyvūnų Lietuvoje reglamentavimu, galimais finansavimo šaltiniais.

SEMINARĄ VEDA Linas Jonauskas - konsultantas, aplinkosaugininkas, buvęs LR Aplinkos ministerijos viceministras (kuruotos sritys: miškų politika, saugomos teritorijos ir kraštovaizdis, gyvosios gamtos apsauga, biologinės įvairovės politika), buvęs Lietuvos Respublikos ministro pirmininko patarėjas jaunimo politikos klausimais. L. Jonauskas konsultuoja ir veda mokymus daugiau nei 15 metų. Pagal JAV Valstybės departamento lyderystės programą stažavosi Jungtinėse Amerikos Valstijose.

MOKYMŲ KAINA:

Dviejų dienų mokymų kaina be nakvynės - 90 EUR.

Dviejų dienų seminaro kaina su nakvyne dviviečiame kambaryje (su pusryčiais) - 107 EUR.

Dviejų dienų seminaro kaina su nakvyne vienviečiame kambaryje (su pusryčiais)  - 120 EUR.

 

Seminaro dalyviams suteikiami kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai, dalomoji medžiaga, kurią dalyviai galės panaudoti tiesioginiame darbe.

 

Daugiau informacijos ir registracija el. p. mokymai@konsultavimas.lt arba tel. 8618 73033.

Registracija vyksta iki sausio 20 d.

 

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.