Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

SVAJONĖ, VIRTUSI ŠVIEČIANČIU KALĖDINIU SODU

2016-12-20

 

Gruodžio 7 d. Agluonėnų gyvenvietės sodas vėl nušvito įvairiaspalvėmis šviesomis, džiugindamas kiekvieno – tiek vietinio gyventojo, tiek prašalaičio akį.

Po šventinio koncerto kultūros namų salėje, kuriame dalyvavo lopšelio – darželio ,,Nykštukas“ auklėtiniai, pagrindinės mokyklos mokiniai, moterų vokalinis ansamblis ,,Smiltė“, Artur Veber,  visi – vaikai, tėveliai, seneliai su žibintais rankose keliavome į sodą, kur buvo įžiebta kalėdinė eglutė ir sodas. Šventę vainikavo verslininko H. Dalangausko dovanoti fejerverkai. Džiaugdamiesi gėrėjomės sodu, šildėmės prie laužo ugnelės, bendravome.

Priminsime, kad Pagal LEADER programą įgyvendinus projektą ,,Agluonėnų sodas – poilsiui ir laisvalaikiui“, kuris buvo įvertintas nominacija ,,Svajonių sodas“, kartą gimusi svajonė jau trečius metus virto šviečiančiu Kalėdiniu sodu, kurį puošia, gražina šeimos, gatvės, kaimai, kaimynai, įmonės, organizacijos, verslininkai, pavieniai gyventojai. Šiemet puošėjų gretas papildė Grobštų kaimo atstovai, nauji nariai. Į sodo puošimą, kuris labai suartino vienus su kitais,  pakvietė nuoširdžiai bendrystei, susirinko arti pusantro šimto žmonių. Oras šįkart buvo nuostabus: žiema, trumpam pažėrusi saują sniego, leido ir mažam, ir dideliam pasidžiaugti nuostabiu jos grožiu, pasivažinėti rogutėmis, pasimėtyti sniego gniūžtėmis... O sušalę ir atlikę darbą mėgavomės ant laužo virta žolelių arbata, ant žarijų kepta dešrele, dalijomės įspūdžiais, puoselėjome naujas mintis ir idėjas... Gruodžio 9 d. nemažas būrys seniūnijos gyventojų susirinko į Kalėdinę vakaronę ,,Senuosius palydint...“ Džiugino pulkas jaunų žmonių, neabejingų savo krašto gyvenimui.

Šventinį džiaugsmą šiemet aptemdė piktadariai, sugebėję jau po trijų dienų piktybiškai nuniokoti šviečiančią eglutę, nudraskyti girliandas, išspardyti kuoliukus ir kt.. Džiaugiamės, kad gyventojai neliko abejingi, iškart ėmė vienas kitam skambinti, klausinėti, kas, kur, kada ir ką įtartino pastebėjo, siųsti žinutes, dalintis socialiniuose tinkluose. Tikime, kad visų agluonėniškių ir policijos darbuotojų bendromis  pastangomis chuliganai bus išaiškinti.

Agluonėnai – nedidelė seniūnija, tačiau sauganti ir puoselėjanti etninę kultūrą, tradicijas bei papročius, atiduodanti didelę duoklę Mažosios Lietuvos kraštui, jo istorijai, kultūrai.  Ne veltui šiemet mus pasiekė du džiugūs įvertinimai. LR Aplinkos ministerijos ir Etninės kultūros globos tarybos organizuotame geriausiai etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio atrankos konkurse Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai pateikus paraišką ,,Lietuvininkų tapatybės ženklai Agluonėnų seniūnijoje“  buvome pripažinti vietove, geriausiai atspindinčia savitus Mažosios Lietuvos regiono kraštovaizdžio bruožus ir apdovanoti Diplomu už Mažosios Lietuvos būdingiausius bruožus išlaikiusio kultūrinio kraštovaizdžio ir istorinės atminties puoselėjimą, muziejininkystės veiklą ir bendruomenės tradicijų kūrimą. Nors M. Lietuvos regione sunku pranokti Rambyno, Bitėnų grožį, komisijos nariai buvo sužavėti ir mūsų seniūnijos ir bendruomenės darbais saugant, atkuriant ir kuriant naujas šio regiono kraštovaizdžio vertybes.

Etninės kultūros globos tarybos ir Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos organizuotame konkurse ,,2015 metais geriausiai tradicijas puoselėjusi etnografinio regiono seniūnija“ užėmėme III vietą. Šį apdovanojimą atsiėmėme gruodžio 14 d. Rumšiškėse  vykusiame Einės kultūros globos tarybos organizuotame baigiamajame bendruomenių metų ir įžanginiame tautinio kostiumo metų renginyje – diskusijoje.

Nedaug likę vietinių gyventojų – lietuvininkų, tačiau tradicijas, šio krašto istoriją, kultūrą puoselėja, saugo ir tęsia žmonės, atvykę iš Didžiosios Lietuvos ir giliai įleidę čia savo šaknis. Nuoširdus ačiū visiems – ir idėjų generatoriams, ir sumanymų įgyvendintojams, ir rėmėjams, ir tiems, kurie tiesiog myli savo kraštą,  gyvena čia, dirba savo darbus, puoselėja savo sodybas, sodina gėles, medžius, dalina savo gerumą ir šilumą aplinkiniams... Be visų Jūsų nebūtų tokių Agluonėnų, kokius šiandien juos turime. Čia gera gyventi, čia gera pažinti kiekvieną. Todėl branginkime kiekvieną dieną, vienas kitą ir viską, kas mus supa. Būkime laimingi, gražūs, žavūs, drąsūs ir nepamirškime svajoti...

Linkėdami ramaus Kūčių vakaro, linksmų Kalėdų kviečiame visus, kurie dar nespėjo ar nežinojo, aplankyti Agluonėnuose įvairiomis spalvomis nušvitusį Kalėdinį sodą. Ir kartu su mumis pasvajoti...

O ,,...Naujieji metai tegu ateis ir prisilies prie visko: prie medžio, prie duonos, prie grumsto, lūpų ar širdies... Tegu jie ateis į mūsų likimus, į darbą, svajones ir bus visur: ir meilėje ir liūdesy, ir vakarinio žiburio šviesoj... Tegu ateis ir prisilies prie visko, ką Tu norėtum žmonėms palikti...“ (E. Matuzevičius)

 

 

                           Agluonėnų seniūnijos ir bendruomenės vardu Laima Tučienė

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.