Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Tauragės apskrities seniūnų sueiga

2015-09-17

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybėje pasidalinti patirtimi susirinko visos apskrities savivaldybių seniūnijų seniūnai. Sueigoje taip pat dalyvavo Tauragės, Šilalės rajonų savivaldybių merai, merų pavaduotojai, Tauragės, Jurbarko, Šilalės, Pagėgių savivaldybių administracijos direktoriai, administracijos direktorių pavaduotojai.

Į savivaldybės salę susirinkusius svečius sveikino Kultūros centro lengvosios muzikos orkestras ir solistai, puikios viešnagės Tauragės krašte bei nuoširdaus pabendravimo linkėjo Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis. Buvo rodomas filmas ,,Tauragė – miestas, kuriame malonu gyventi“.

Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Tauragės apskrities skyriaus vyriausiasis specialistas Severinas Bartašius sueigos dalyviams pristatė 2014–2020 m. Europos Sąjungos paramos asignavimus Tauragės regionui, LESTO atstovas Darius Mažeika atsakė į susirinkusiųjų klausimus. LESTO bendrovei  seniūnai turėjo nemažai priekaištų, vienas jų nešvelnindamas situacijos rėžė: „su jumis bendrauti bergždžias reikalas, net atsakymų į prašymus negauname.“

Susitikimo metu diskutuota dėl seniūnijų veiklos, jų funkcijų savarankiškumo, aptartos problemos, su kuriomis susiduriama seniūnijų darbe, dalytasi gerąja patirtimi.

Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas, Tauragės rajono Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška sakė, kad su seniūnijų funkcijomis prasikertantys savivaldos įstatymai – nesibaigianti diskusijų tema. Anot jo, į seniūniją atėjęs žmogus turi gauti visą paslaugos paketą, o ne dalį iš seniūnijos, dalį iš savivaldybės. Seniūnijų teikiamų paslaugų kokybė priklauso nuo to, kiek savivaldybė seniūnijoms suteikia savarankiškumo, kiek seniūnija bendrauja su bendruomene, seniūnaičiais. Labai svarbu seniūnams suteikti kuo daugiau savarankiškumo, nes tai padėtų seniūnijoms aktyviau dalyvauti projektinėje veikloje bei pateisinti vietos bendruomenių lūkesčius. Seniūnų funkcijos ir savarankiškumo lygmuo įvairiose savivaldybėse esą labai skiriasi. J. Samoška pasidžiaugė, kad seniūnijų savarankiškumo atžvilgiu Tauragės rajonas lyderiauja.

Seniūnų sueigai Tauragėje skirta visa diena. Svečiai buvo pakviesti apsilankyti Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre, Taurų laisvalaikio ir nuotykių parke, įmonėje ,,F. B. Production”, Batakių, Skaudvilės seniūnijose, važiavo prie Konvencijos paminklo.

 

Daiva Žebelienė

redaktore@taurageszinios.lt

 

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.