Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Seniūno prioritetas- gyventojų saugumas

2015-08-31

Rugpjūčio 15 dieną šventėte Ruklos seniūnijos įkūrimo 20-metį, pati seniūnija neatpažįstamai išgražėjusi. Kas turėjo įtakos šiems pasikeitimams?


– Kasdien matydamas Ruklą,  kartais per tą rutiną ir nepastebi, kaip ji keičiasi. Tą dažniausiai primena seniai Rukloje bebuvę žmonės, o kad ji keičiasi, įrodo senos nuotraukos. Kiek pamenu, didžiausia pažanga prasidėjo, kai paruošėme Ruklos seniūnijos strateginį plėtros planą, pradėjome jį nuosekliai ir planingai įgyvendinti. Beje, esame vienintelė jį turinti seniūnija Jonavos rajone. Grįždamas prie pasikeitimų Rukloje, noriu priminti, kad tai tikrai nėra mano vieno nuopelnas, prie to prisideda visi, kurie dirba kasdienį darbą ir siekia, kad seniūnijoje gyventi būtų gražiau, švariau, kokybiškiau. Tai visos mano komandos darbo rezultatai, kuriuos šiandien akivaizdžiai matote.


– Trumpai papasakokite, kaip sekasi įgyvendinti planus, numatytus strateginiame plane, kurį Jūs parengėte.


– Pradėsiu nuo „dūšiai“ mieliausio objekto – sporto aikštyno su vaikų aktyvaus poilsio parku. Ši idėja man kilo gerokai anksčiau, nei buvo pradėtas strateginis planas. Į šio objekto sukūrimą įdėjau labai daug laiko ir širdies. Taip pat vykdomos strateginiame plane numatytos renovacijos, jau renovuoti trys iš aštuoniolikos daugiabučiai gyvenamieji namai, renovuota Ruklos Jono Stanislausko pagrindinė mokykla, vaikų lopšelis-darželis „Pušaitė“, rekonstruota Ruklos nuotekų valykla. Yra parengti planiniai techniniai dokumentai dviračių takų per Ruklos miestelį, lietaus nuotekų, vaizdo stebėjimo sistemos įrengimui. Pastarąjį pradėjome įgyvendinti prieš trejus metus, tačiau jam tęsti, gaila, Savivaldybės taryba jau treti metai neskiria lėšų. Įgyvendinta trečdalis šio projekto. Taip pat pradėta įgyvendinti Ruklio gatvės rekonstrukcijos projektą, atliktas Ruklos bendruomenės namų kapitalinio remonto vienas iš dviejų etapų ir daugelis kitų darbų. Rugsėjo mėnesį duris atvers vaikų dienos centras. Ilgai svarstėme, kur jis turėtų būti įkurtas, ir pasirinkome laisvas Jono Stanislausko pagrindinės mokyklos patalpas.


– Kokie artimiausi Jūsų planai?


– Visų pirma, turėtų būti tęsiami jau pradėti darbai, įgyvendinami  paruošti projektai. Savivaldybei bendradarbiaujant su Krašto apsaugos ministerija, artimiausiu metu planuojame papildomai rekonstruoti Karaliaus Mindaugo gatvės dalį nuo sankryžos į Šaudyklos gatvę ir keletą kitų seniūnijos kelių. Taip pat turime pasirengti naujam Europos Sąjungos lėšų srautui, kuris bus skiriamas probleminiams miesteliams, tokiems kaip Rukla. Mano žiniomis, Rukla su infrastruktūriniais projektais galės pretenduoti į 1–2 milijonus eurų. Kokie visuomeniniai objektai bus renovuoti ar naujai sukurti, dar nėra aišku, tačiau mąstome apie dviračių taką arba naujus kultūros namus. Bet apie tai dar norėsiu išgirsti ir rukliečių nuomonę, gal jie turės ir vertingesnių pasiūlymų.


– Koks Jūsų, kaip seniūnijos vadovo, pagrindinis prioritetas?


– Jau daugelį metų mano prioritetas nesikeičia, tai – gyventojų saugumas. Gaila, bet, reformuojant policiją, mes netekome Ruklos policijos nuovados ir iš 7 pareigūnų etatų teliko pusantro. Šią netektį bandome kompensuoti sukurdami vaizdo stebėjimo sistemą. Nors ši sistema įrengta tik iš dalies, ji jau davė nemažai naudos, išaiškintas ne vienas pažeidėjas, pastebimai pagerėjo bendra tvarka vaizdo kamerų buvimo vietoje. Šiuo metu saugumo tema dar aktualesnė, gavus informaciją apie ketinimus Rukloje padidinti pabėgėlių skaičių.


– Jūsų vadovaujama seniūnija šiek tiek skiriasi nuo kitų Jonavos rajono seniūnijų, turite Lietuvos kariuomenės dalį ir didelį socialiai pažeidžiamų asmenų skaičių. Kaip tai atsiliepia darbui?


– Net neįsivaizduoju, kaip gali būti kitaip, per tiek metų pripratau. Mūsų seniūnija tikrai išskirtinė, nes nė vienoje kitoje seniūnijoje nesilanko tiek daug aukšto rango pareigūnų ir šalies vadovų. Šiuo metu, kaip visi žinome, seniūnijoje pilna kariškių iš įvairių pasaulio šalių, atkreipiau dėmesį, kad mūsų gyventojai jau nebereaguoja nei į kitataučius, nei į karinę techniką, užtat atskiriame, kuris žmogus ką tik atvykęs gyventi į Ruklą, nes pro šalį pravažiuojant karinei technikai jis sustoja ir įdėmiai žiūri. Glaudžiai bendraujame ir puikiai sutariame su karinių dalinių vadais, kartu sprendžiame susidariusias problemas. Kai dėl gyventojų, tai mano akyse auga jau trečia Ruklos karta, deja, socialinė padėtis negerėja. Negaliu ramiai praeiti pro šalį, kai yra šiukšlinama, netinkamai vedžiojami gyvūnai ar  viešoje vietoje vartojamas alkoholis. Tuomet sulaukiu pasipiktinimo, juk tvarka ne visiems patinka, o ir geras visiems nebūsi, ypač jei esi valdžios atstovas ir už viską jauti atsakomybę. Nepaisant visko, myliu savo darbą, myliu Ruklą su visomis jos bėdomis.


– Ar yra kas džiugina širdį, dirbant šį darbą?


– Pats didžiausias turtas darbe yra šalia esantys, dirbantys žmonės. Šiuo atžvilgiu man labai pasisekė, nes pavyko suburti puikų ir profesionalų darbuotojų kolektyvą, kuriuo aš ne tik džiaugiuosi, bet ir didžiuojuosi. Taip pat labai džiugina geri santykiai su seniūnijoje veikiančiomis įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, su kuriomis kartu organizuojame įvairius renginius vietos gyventojams. Kaip jau minėjau, džiugina geri santykiai ir glaudus bendradarbiavimas su Rukloje įsikūrusiais Lietuvos kariuomenės daliniais, kad jie noriai prisijungia prie įvairių seniūnijoje vykdomų akcijų, renginių. Kadangi turiu progą, tai noriu pasidžiaugti, kad miestelyje atsiranda vis daugiau gyventojų, kuriems rūpi jų gyvenamoji vietovė, dažnai ateinančių į seniūniją – kartu sprendžiame jiems rūpimus klausimus, diskutuojame ir atrandame visiems tinkamus sprendimo būdus. Džiugina, kai atvykę užsieniečiai sako, kad miestelis labai tvarkingas ir gražus, džiugina, kai žmonės užsuka padėkoti už prižiūrimą aplinką. Taigi, galiu drąsiai pakartoti, kad labiausiai džiugina mane supantys žmonės. Todėl tvirtai tikiu, kad su šiais žmonėmis kartu galime įgyvendinti ateities planus ir pasiekti labai daug gerų rezultatų.
 


Kalbėjosi
Irena NAGULEVIČIENĖ

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.