Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Anykščių rajono Viešintų seniūnija

2015-05-25

Viešintų ir aplinkinių kaimų gyventojai žino – prireikus nuvykti į Anykščius, gali kreiptis į seniūniją. Jos transportu bus paimti ir parvežti tiesiai į namų kiemą. Seniūnė, čia dirbanti jau 15 metų sako pažįstanti visus žmones, todėl žinanti, kad prašydami pavežti nepiktnaudžiauja jos gerumu.

„Skambina ir klausia – ar nevažiuojate į Anykščius. Ne visada būna taip, kad pasiruošę, nutarę, turime reikalų, dėl kurių reikėtų važiuoti į Anykščius. Žinau, kada vyksta pasitarimai. Viską suderinu, įspėju – jeigu galite – palaukite,aš jums perskambinsiu“, – pasakoja Anykščių rajono Viešintų seniūnė Janina Každailienė.

21 km nuo Anykščių nutolusios Viešintos nėra visiškai nepasiekiamos. Autobusas kursuoja du kartus per dieną, tačiau iš Anykščių stoties į ligoninę, į socialinį skyrių žmogui reikia kulniuoti pėsčiomis.

Seniūnijos vairuotojas senų žmonių nepaleidžia vienų - palydi iki gydytojo, padeda pakeisti pasą ar užpildyti reikiamus dokumentus. Paprašytas nuperka ir maisto.

„Stengiesi palydėti, padėti popierius sutvarkyti, priveži, nuvedi. Jaučiu užuojauta senesniems. Taip jau esu išmokytas nuo mažesnių dienų, kad reikia senesnius gerbti“, – aiškina Viešintų seniūnijos ūkvedys-vairuotojas Vasilijus Avdejevas.

Kai kas seniūnei priekaištauja, kad veždama gyventojus sudaro konkurenciją privačiam vežėjui, tačiau seniūnė tikina vežanti ne kasdien ir tik būtinu reikalu.

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.