Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Moksleivių išgelbėtą aklą šunį pradangino seniūnas

2015-03-28

Sergantį, vos paeinantį benamį aklą šunį radusios Gelgaudiškio vidurinės mokyklos moksleivės neliko abejingos - nors tinkamų sąlygų savo namuose laikyti augintinio nebuvo, paauglės jį šėrė ir globojo. Kai moksleivės jau buvo susisiekusios su Kauno gyvūnų globos savanoriais ir savanorė Ieva jau buvo pakeliui iš Kauno į Gelgaudiškį, seniūnas Vincas Dabravolskis šunelį pagavo ir išvežė. Išvežė ir išmetė “Tas šuo mėnesį laiko nedavė ramybės. Jį, nuplikusį, kažkas atvežė ir paleido. Pakalnėje paskui automobilius lakstė. Paskui jis kažkur dingo ir tik šiandien vėl atsirado. Aš jį paėmiau ir išvežiau”,- kovo 19-ąją gyvūnų globos savanorei Ievai aiškino Gelgaudiškio seniūnas Vincas Dabravolskis. Jis patikino sulaukęs žmonių skundų dėl šuns, todėl jį išvežęs ir paleidęs prie miško. Seniūnas pasigyrė dar pašaro šuneliui davęs.

Gyvūnų globos organizacijos savanorė Ieva mėgino išklausti seniūno, ar jis yra girdėjęs apie įstatymą, kuriame sakoma apie žiaurų elgesį su gyvūnais, ar jam žinoma, kad apie beglobius gyvūnus reikėtų pranešti gyvūnų globos organizacijoms arba savivaldybės  administracijoje dirbantiems atsakingiems tarnautojams, tačiau atsakymo neišgirdo. O kai savanorė priminė, jog už tokį elgesį seniūnui gali grėsti sankcijos, V.Dabravolskis  pareiškė, jog niekas neįrodys, kad jis išvežė beglobį šunį.

Sutaupė

Prikalbintas parodyti vietą, kur paleido ligotą ir aklą šunelį, V.Dabravolskis gyvūnų globos atstovus palydėjo iki vadinamosios Draustinės sankryžos. Čia, kur labai intensyvus eismas ir gyvūnas gali žūti po ratais, nelaimėlį sakė paleidęs apie 11 valandą. Seniūnas papasakojo apie savo augintinius- prancūzų buldogą, kuris iš kiemo neišeina, ir laiką, kuri, pripažino, retkarčiais pasprunka. “Mano šunys sužymėti, o miestelyje pilna palaidų šunų, nes ruja. Po tam tikro laiko jie pradings, išsiskirstys”,- patikino V.Dabravolskis. Kodėl jis nesikreipė į savivaldybės administraciją dėl beglobių ir valkataujančių palaidų šunų? “Aš taupau savivaldybės pinigus”,- pasiteisino Gelgaudiškio seniūnas. Savivaldybės administracija yra pasirašiusi sutartį su Marijampolėje veikiančiais gyvūnų globos namais “Mindraja”, kuri pagal poreikį atvažiuoja surinkti ir civilizuotai pasirūpina gyvūnais. Seniūnai buvo informuoti, jog apie beglobius ir valkataujančius šunis jie turi informuoti savivaldybės Ūkio skyriaus specialistę Astą Cikanienę,kuri, surinkusi informaciją ir iš kitų seniūnijų, iškviečia šungaudžius. Gelgaudiškio seniūnas šia galimybe nepasinaudojo ir savaip išsprendė problemą - ligotą šunį išvežė už savo seniūnijos teritorijos ir paleido jį miške, pasmerkdamas pražūčiai.

Vietoje šuns rado katytę

“Man baisu, kai tokias atsakingas pareigas užimantis žmogus ne tik nežino įstatymų, bet taip neatsakingai elgiasi su gyvūnais”,- atsiduso gyvūnų globos savanorė Ieva ir kartu su draugu pasuko link miško ieškoti šuns. Deja, keturkojo rasti nepavyko, bet miške buvo aptikta katytė, kuri nudžiugo išvydusi žmones ir niekur nuo jų nebesitraukė. Savanoriai išgelbėjo jos gyvybę.

Skaudžiausiai šią istoriją išgyvena paauglės moksleivės, kurios stengėsi išgelbėti šunį, bet nepavyko tik todėl, kad seniūnas jį išvežė į mišką. Jos pasakojo, kad šunelį rado kovo 17-ąją. Nedidelio ūgio, rudas šuva buvo sumuštas, alkanas, tikėtina, nuo senumo aklas. “Labiausiai širdyje liko jo mielos ištikimos akys, kurios maldaute maldavo ėsti. Pašėrėme jį, bet žmonių, kurie galėtų jį pasiimti, neradome”,- pasakojo mergina. Ji su draugėmis globojo šunelį, ir per porą dienų jis šiek tiek atsigavo. “Šuniui buvo sunku palakti vandens, nes aklas jis nematė dubenėlio, o maistą labai gerai užuodė. Pradėjęs vaikščioti, jis inkštė iš skausmo”,- pasakojo gelgaudiškietė  mergina. Ji skambino įvairiais gyvūnų globos tarnybų telefonų numeriais, tačiau ragelio niekas nekėlė. Tada socialiniame tinkle išplatino pranešimą: “Kiekvienam iš mūsų kažkada reikėjo arba reikės pagalbos. Noriu šiam mažam, nebyliai pagalbos prašančiam gyvūnui padėti. Matyti, kad ne jaunas, kai kam atrodo, jog jis savo atgyveno, todėl tapo nereikalingu. Menkystų sprendimas jį išmesti nepateisinamas. Bandau šį nelaimėlį apsaugoti. Galbūt jūs galėtumėte padėti, gal atsirastų žmogus, kuris jį priglaustų, nuvežtų pas veterinarą, kuris galėtų jį apžiūrėti r, jeigu nuspręstų, kad šunelis kankinasi dėl ligų, jį užmigdytų”.

Tačiau po šio graudaus kreipimosi į visuomenę mergina sulaukė ne pagalbos, bet seniūno sprendimo atsikratyti aklu ir sergančiu gyvūnu. “Paleisti į pamiškę, numesti aklą, nepaeinantį, nusilpusį, , garsiais inkščiantį šunį - tai nežmoniška. Taip pasielgę žmonės nesupras, kol savo kailiu nepatirs netekties arba kol nebus nubausti už savo poelgius”,- teigė mergina. Tuo tarpu Gelgaudiškio seniūnas V.Dabravolskis  nesijautė pasielgęs netinkamai.

 

Loreta BATAITIENĖ

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.