Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Rokiškio rajono savivaldybės atstovai susipažino su kėdainiečių veikla

2014-11-18

Lapkričio pradžioje Kėdainių rajono savivaldybėje lankėsi Rokiškio rajono savivaldybės atstovai, vadovaujami administracijos direktoriaus pavaduotojo Rimanto Velykio. Rokiškio savivaldybės administracijos skyrių vedėjus, seniūnijų seniūnus priėmė rajono meras Rimantas Diliūnas, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, jo pavaduotojas Julius Lukoševičius, skyrių vedėjai, seniūnijų seniūnai.

Pirmiausia buvo surengtas susitikimas savivaldybėje, tarybos posėdžių salėje. Čia rajono meras R. Diliūnas supažindino svečius su savivaldybės veikla, Strateginio skyriaus vedėja Kristina Kemešienė perskaitė pranešimą apie savivaldybėje vykdomus projektus, svarbiausius darbus. Pasisakė ir rokiškėnaii –  administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Velykis. Buvo apsikeista atminimo dovanėlėmis.

Paskui svečiai, lydimi rajono mero R. Diliūno, buvo pakviesti apžiūrėti savivaldybės antrame aukšte veikiančio Kėdainių krašto kultūros premijos laureato Vytauto Ulevičiaus muziejaus, kuriame eksponuojama daugiau nei 50 garsaus Kėdainių krašto skulptoriaus ąžuolo dirbinių istorijos, mitologijos, religijos, gamtos, darbo tematika
Gidė E. Mongirdaitė ekskursiją pratęsė senamiestyje. Po ekskursijos vykta pasigrožėti Kėdainių arena, neseniai įrengtu Ramybės skveru.

Po to svečiai nuvyko į gražiausiai Kėdainių rajone tvarkomą Pelėdnagių gyvenvietę. Pelėdnagių seniūnas Valentinas Tamulis aprodė gyvenvietę ir papasakojo, kaip sekasi jos gyventojams gyventi, o seniūnijos darbuotojams tvarkytis su kai kada iškylančiomis ir nemažomis problemomis.

Pelėdnagiuose svečius iš Rokiškio gražiai priėmė teminio Pelėdų kaimo moterys. Jos ne tik pasakojo ir dainavo, bet ir vaišino atvykusiuosius morkų pyragu, gilių kava, naminiu sūriu ir vadinamaisiais pelėdų kiaušiniais. Paskui seniūnas V. Tamulis visus pakvietė į Slikių kaime įsikūrusių ūkininkų Ilonos ir Virgilijaus Kuprevičių sodybą. Šie ūkininkai garsėja ne tik kaip profesionalūs daržininkai (iš viso Kuprevičių „Tikrame ūkyje“ auginama apie 140 ha daržovių, daugiausia morkų), − jų ūkis kelinti metai iš eilės pripažįstamas kaip gražiausiai tvarkomas Kėdainių rajone.

Po Kuprevičių sodybos vykta į Krakių ir Dotnuvos seniūnijas. Dotnuvoje apžiūrėti dabartiniai senieji globos namai ir buvusiame vaikų darželyje įrengti naujieji, į kuriuos jau keliasi gyventojai. Stabtelta pažiūrėti, kaip atrodo atnaujinti Akademijos kultūros namai, kurie po renovacijos  jau šį mėnesį bus atidaryti. Pajieslyje apžiūrėtas neseniai baigtas įkurti daugiafunkcis centras, kuriame praktiškai jau prasidėjusi veikla: lankytojai eina į biblioteką, vaikučiai − į darželį ir mokyklėlę, o kaimo bendruomenės moterys jau renkasi rankų darbo dirbinių daryti ir šiaip pabendrauti. Beje, Rokiškio moterys buvo pirmos, išbandžiusios  neseniai įsigytus centro treniruoklius.

Rokiškėnai dar aplankė ir Kėdainių krematoriumą bei neseniai įrengtą kolumbariumą Kauno gatvės kapinėse.

Šis Rokiškio rajono savivaldybės atstovų priėmimas buvo atsakomasis, − pernai rokiškėnai gerąja patirtimi dalijosi savo savivaldybėje, o dabar sėmėsi žinių ir įspūdžių pas mus.

Parengė Rūta Švedienė, Kėdainių rajono savivaldybės vyr. specialistė

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.