Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Tarptautinė konferencija „Vaiko teisių apsaugos pasiekimai: iššūkiai ir galimybės“

2014-10-29

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, bendradarbiaudama su Europos Taryba ir  Lietuvos Respublikos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetu, 2014 m. lapkričio 6–7 d. Lietuvos Respublikos Seime organizuoja tarptautinę konferenciją „Vaiko teisių apsaugos pasiekimai: iššūkiai ir galimybės“ (angl. „Progress in protecting children‘s rights: challenges and opportunities“), kurios tikslas – paminėti Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos 25 metų jubiliejų.

Lietuva, prisijungdama prie Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos ir priimdama kitus tarptautinius dokumentus, įsipareigojo užtikrinti vaikams joje numatytas socialines, ekonomines, politines teises, o tam užtikrinti yra labai svarbu apžvelgti vaiko teisių apsaugos pasiekimus, aptarti ateities iššūkius ir galimybes nacionaliniu lygmeniu bei pasidalyti gerąja tarptautine praktika.

Lietuva būdama Europos Tarybos ir Europos Sąjungos narė įgyvendina daug tarptautinių teisės aktų vaiko teisių apsaugos srityje. Konferencijoje bus diskutuojama apie Europos Tarybos konvencijos prieš vaikų seksualinį išnaudojimą ir seksualinę prievartą įgyvendinimo aktualijas, aptariama tarptautinio bendradarbiavimo svarba. Susipažinsime su Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl kovos su seksualine prievarta prieš vaikus, jų seksualiniu išnaudojimu ir vaikų pornografija nuostatų įgyvendinimo pasiekimais ir praktika, siekiant užtikrinti vaikų gerovę bei vaikams palankią aplinką teismo procese.

Maloniai kviečiame Jus dalyvauti organizuojamoje konferencijoje ir iki 2014 m.  spalio 31 d.  registruotis adresu www.diversitygroup.lt.

Konferencija vyks Lietuvos Respublikos Seimo III rūmuose, Konferencijų salėje adresu Gedimino pr. 53, Vilnius. Registracijos pradžia – 9 val., su savimi turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Siekiant išvengti spūsties prie įėjimo į LR Seimą bei registruojant dalyvius, prašytume atvykti į konferenciją anksčiau. Konferencijos dalyviai bus įleidžiami per visus LR Seimo įėjimus.

Konferencijoje bus organizuojamas sinchroninis vertimas lietuvių–anglų bei anglų–lietuvių kalbomis.

Kilus klausimų prašome skambinti į Ministerijos Vaikų skyrių telefonu (85) 2668138 arba rašyti elektroniniu paštu asta.sidlauskiene@socmin.lt.

  

 

Pagarbiai,

 

Sigita Stakytė

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Šeimos ir bendruomenių departamento
Bendruomenių reikalų skyriaus vyriausioji specialistė
A.Vivulskio g. 13,  LT-03610 Vilnius
Tel. (8 5) 266 8173
El. p. sigita.stakyte@socmin.lt
IP www.socmin.lt

 

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.