Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Burbiškio dvare aptarti Lietuvos seniūnijų pasiekimai ir problemos

2013-08-29

Rugpjūčio 29 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvare surengta Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos Valdybos narių diskusija dėl seniūnijų statuso ir seniūnų veiklos.

Burbiškio dvare aptarti Lietuvos seniūnijų pasiekimai ir problemos
Seniūnų diskusijoje aktyviai dalyvavo (iš kairės) Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys, Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Virginija Baltraitienė ir  Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Jonas Samoška

Susitikimo metu seniūnijų veiklą išsamiai aptarė, su Radviliškio rajono savivaldybės administracijos seniūnijų veikla ir funkcijomis susipažino Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Jonas Samoška, penki Asociacijos viceprezidentai ir Asociacijos direktorius Petras Pranas Gestautas. Susitikime su Lietuvos savivaldybių asociacijos nariais dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Virginija Baltraitienė, Lietuvos Respublikos Seimo narė Zita Žvikienė, Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys, jo pavaduotojas Kazimieras Augulis, Savivaldybės tarybos narys Vitolis Januševičius ir Savivaldybės administracijos Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėjas Gintaras Pilypas bei visų Radviliškio rajono seniūnijų seniūnai.

Burbiškio dvare aptarti Lietuvos seniūnijų pasiekimai ir problemos
Radviliškio rajono savivaldybės paramos bendruomenėms būdus pristatė Savivaldybės meras Darius Brazys

Svečius pasveikinęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys pasidžiaugė rajone veikiančių bendruomenių iniciatyvomis ir aktyvumu, įgyvendinant įvairius projektus. Pasak mero, labai svarbu, kad seniūnai aktyviai bendradarbiautų su bendruomenėmis, seniūnaičiais, o seniūnijose priimami sprendimai būtų aiškūs ir suderinti su gyventojais.

Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Virginija Baltraitienė, teigusi, jog seniūnas yra savivaldos grandis, esanti arčiausiai žmogaus, todėl nuo jo gebėjimų priklauso visos seniūnijos gerovė. V. Baltraitienė kvietė Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos Valdybos narius išsakyti, koks, jų nuomone, turėtų būti seniūnas, ir koks galėtų būti seniūnijos statusas.

Burbiškio dvare aptarti Lietuvos seniūnijų pasiekimai ir problemos
Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Virginija Baltraitienė

Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Jonas Samoška padėkojo Radviliškio rajono savivaldybei už puikiai organizuotą renginį. Asociacijos prezidentas J. Samoška teigė, jog seniūnų funkcijos ir savarankiškumo lygmuo įvairiose savivaldybėse labai skiriasi. Pasak Jono Samoškos, labai svarbu seniūnams suteikti kuo daugiau savarankiškumo, nes tai padėtų seniūnijoms aktyviau dalyvauti projektinėje veikloje bei pateisinti vietos bendruomenių lūkesčius.

Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis teigė, jog nuostata, kad seniūnijų ar savivaldybių administracijų darbuotojai negali būti savivaldybės tarybos nariais, yra iš esmės klaidinga, nes į tarybą patenka verslininkai, o ne geriausiai išmanantys vietos bendruomenių reikalus atstovai. Mero pavaduotojas siūlė Seimui išsamiai apsvarstyti tiesioginių seniūnų rinkimų klausimą.

Burbiškio dvare aptarti Lietuvos seniūnijų pasiekimai ir problemos
Apie savivaldos ypatumus kalbėjo Savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis

Susirinkusiuosius pasveikinusi Lietuvos Respublikos Seimo narė Zita Žvikienė linkėjo seniūnams daugiausiai investuoti į žmogų, kad kaimai netuštėtų, o sutvarkyta infrastruktūra, atnaujinti pastatai būtų bendruomenės sėkmingai naudojami.

Susitikimo metu 2007–2013 metais Radviliškio rajono savivaldybės įgyvendintus investicinius projektus, skirtus bendruomenių reikmėms tenkinti, išsamiai pristatė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėjas Gintaras Pilypas. Vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“ veiklą, funkcijas ir įgyvendintus projektus pristatė, apie Vietos plėtros strategijos „Gyvenimo kokybės gerinimas Radviliškio rajono kaimo vietovėse“ įgyvendinimą kalbėjo Vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“ Valdybos pirmininkas, Baisogalos seniūnijos seniūnas Romas Kalvaitis. Burbiškio dvaro istoriją ir čia organizuojamus renginius išsamiai pristatė Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio direktorius Egidijus Prascevičius.

Burbiškio dvare aptarti Lietuvos seniūnijų pasiekimai ir problemos
Radviliškio rajono savivaldybės 2007–2013 metais įgyvendintus investicinius projektus pristatė  Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėjas Gintaras Pilypas

Burbiškio dvare aptarti Lietuvos seniūnijų pasiekimai ir problemos
Diskusijos dalyviai

Pasibaigus susitikimui, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos nariai apsilankė Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje, susipažino su Pakiršinyje veikiančio Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro vykdoma veikla, apsilankė Skėmių pramogų ir šokių salėje, Skėmių kaimo bendruomenės vaikų dienos centre „Saulės vaikai“, Informacijos centre ir Jaunimo nuotykių parke Pociūnėliuose. Skėmių seniūnijoje diskutuota ir apie būtinybę leisti seniūnijoms savarankiškai priimti daugiau sprendimų, pasidalinta sėkmingo bendradarbiavimo su vietos bendruomenėmis patirtimi.

Burbiškio dvare aptarti Lietuvos seniūnijų pasiekimai ir problemos
Svečiai apžiūrėjo Kleboniškių kaimo buities muziejų

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.