Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Septynios šalys Rėkyvos progimnazijoje

2013-05-31
Šiaulių Rėkyvos progimnazija dalyvauja daugiašaliame mokyklų partnerystės COMENIUS projekte „Tradiciniai vaikų žaidimai". Projekto tikslas - surasti tradicinius, senuosius žaidimus ir į juos įtraukti vaikus. Kiekviena šalis turėjo pristatyti savo žaidimus bei sužaisti po du kitos šalies. 2013 m. gegužės 19-24 dienomis Rėkyvos progimnazijoje lankėsi 28 mokytojai iš Rumunijos, Italijos, Portugalijos, Graikijos, Airijos, Lichtenšteino, Turkijos bei keturi mokiniai iš Graikijos ir du iš Rumunijos. Vaikai gyveno rėkyviečių H. ir A. Bagučanskų, A. ir E. Kazlauskų, A. ir R. Jočių šeimose, mokytojai - ,,Šiaulių" viešbutyje.

Pirmadienį svečiai susipažino su mokykla, lankėsi pamokose, stebėjo mokinių koncertą, pasivaikščiojo po Rėkyvos mikrorajoną, užsuko į lopšelį-darželį „Bangelė". Viešnagės metu projekto dalyviai vyko į Kryžių kalną, Vilnių, senąją Lietuvos sostinę Trakus. Žinoma, aplankė ir Kuršių neriją, su senomis žvejų sodybomis, gražia marių pakrante. Paskutiniąją projekto dieną užsieniečiai ne tik stebėjo mūsų progimnazijos mokinių atliekamus liaudiškus, sportinius žaidimus, bet ir patys juose aktyviai dalyvavo.

Rėkyvos progimnazija-tai paskutinė visų projekto dalyvių susitikimo vieta. Projektas, trukęs dvejus metus, baigėsi. Kokia nauda - įvertinti neįmanoma, nes mūsų mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę susipažinti su tų šalių švietimo sistemomis, tobulino anglų kalbos žinias, susirado draugų, pažino kitos šalies kultūrą. Tikimės, kad užmegzti ryšiai, gyvuos ir toliau. O įgyta patirtis ir draugystė yra neįkainojami.

 

 

Informuoja Rėkyvos progimnazija

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.