Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Apie žaliųjų atliekų tvarkymą

2013-05-09

APIE ŽALIŲJŲ ATLIEKŲ TVARKYMĄ

 

2013 metais įsigalioję nauji teisės aktų reikalavimai įpareigoja ženkliai sumažinti į sąvartyną patenkančių biologiškai skaidžių atliekų kiekį.
Šiaulių mieste individualioms namų valdoms dalinami žaliųjų atliekų surinkimo konteineriai ir kompostavimo dėžės. Gyventojai gali pasirinkti vieną iš variantų - kompostavimo dėžę ir kompostuoti arba, atskyrus žaliąsias atliekas nuo kitų atliekų, jas patalpinti į specialų konteinerį, kurį vežėjas kas dvi savaites ištuštins. Šiuo metu dar nėra nustatyta ir neįdiegta finansinio skatinimo (motyvavimo) sistema, tačiau akivaizdu, kad ateityje, tie kurie kompostuos patys, rinkliavą mokės mažesnę, nei tie, kurie žaliąsias atliekas atiduos išvežti. Skatinimo sistemos metodika šiuo metu yra ruošiama. Konkretus galimas skatinimo dydis paaiškės po šių metų sezono, kai bus aiškūs žaliųjų atliekų tvarkymo kaštai.
Daugiabučių namų bendrijų teritorijų, juridinių asmenų žaliosioms atliekoms atskirai surinkti pagal pateiktus prašymus bus dalinami maišai arba konteineriai. Dėl jų galima kreiptis į šių atliekų surinkėjus - AB „Šiaulių specializuotas transportas" ir UAB „Švarinta".
Daugiabučius namus eksploatuojančios įmonės (administratoriai) taip pat gali kreiptis į surinkėjus/vežėjus dėl maišų arba konteinerių aprūpinimo.
Esminis dalykas - tie kurie pasiims maišus (arba konteinerius) žaliosioms atliekoms, turės užtikrinti, kad juose nebūtų primaišyta kitų atliekų (pvz. sąšlavų, purvo, akmenų, stiklo, plastikų ir pan.), nes tokios atliekos negalės būti priimamos nei į sąvartyną, nei į kompostavimo aikštelę. Į šiuos maišus (arba konteinerius) galima dėti žolę, lapus, smulkias šakas, sodo, daržo atliekas.
Svarbu - pasiėmus maišą (arba konteinerį) juos užpildyti tik žaliosiomis atliekomis ir operatyviai pranešti surinkėjui/vežėjui, kai jis bus pilnas.
Informacija gyventojams apie surinkimo grafikus bus skelbiama www.sratc.lt''
Atskirai rūšiuodami ir tvarkydami žaliąsias atliekas saugosime gamtą, taupysime pinigus.

 

Informuoja Aplinkos skyrius

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.