Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Konferencija apie vietos bendruomenių savivaldos programos įgyvendinimą

2012-12-14

2012 m. gruodžio 12 d. Vilniaus SoDros rūmuose prasidėjo konferencija - forumas "Vietos bendruomenių savivaldos programos įgyvendinimo patirtis ir perspektyvos", kurioje dalyvavo daug Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos (LVBOS) atstovų, Lietuvos savivaldybių atstovai, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija, l.e.p. SAD ministras D. Jankauskas, SADM Bendruomenių reikalų sk. vedėjas A. Kučikas, susirinkusius sveikino Prezidentės atstovė G. Bartusevičiūtė, LSSA prezidentas J. Samoška, LVBOS tarybos pirmininkas A. Račkauskas ir kiti. Konferenciją organizavo ir kartu vedė SADM Bendruomenių reikalų skyrius ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga (LVBOS). Gaila, kad konferencijoje nedalyvavo LR Seimo nariai, todėl įdomi diskusija vyko tik tarp bendruomenininkų, seniūnų ir savivaldybių administracijų atstovų. Diskusijos išvados vienareikšmiškos: programa pasiteisino ir turi būti tęsiama. Šiam tikslui ir ateityje sutelksime seniūnų ir bendruomenininkų pastangas.

Po konferencijos apie Vietos bendruomenių savivaldos patirtį ir perspektyvas vietos bendruomenių organizacijų, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos nariai susitiko su naujai išrinkto LR Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto, kitais LR Seimo nariais. Į susitikimą atvyko Seimo nariai: A. Sysas, A. Mitrulevičius, D. Petrošius, A. Mockus ir A. Strielčiūnas. Susitikimo metu LVBOS tarybos pirmininkas A. Račkauskas pristatė Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungą, papasakojo apie vietos bendruomenių organizacijas, jų veiklą, perspektyvas, Vietos bendruomenių savivaldos programą, bendruomenių organizacijų finansavimą ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų lūkesčius, pasikeitus LR Seimo sudėčiai. Susitikimo metu pasisakė visi atvykę LR Seimo nariai, susirinkusius pasveikino LSDP partijos pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas.

Savo nuomones išsakė LSSA prezidentas J. Samoška ,LSSA viceprezidentas, Trakų seniūnas K. Vilkauskas, Lietuvos VVG tinklo pirmininkė J. Augustinavičienė, LVBOS tarybos nariai ir vietos bendruomenių organizacijų atstovai, prof. I. Leliūgienė, KBCA pirmininkas prof. R. Navickas. Jie papasakojo apie vietos bendruomenių problemas, atkreipė dėmesį į savivaldos rinkimų sistemos netobulumą, viešųjų pirkimų supaprastinimą bendruomenių organizacijoms (kaip tai buvo padaryta partijoms) socialinių paslaugų vietos bendruomenėse finansavimo problemas, vaikų dienos centrų finansavimo trikdžius kaimo vietovėse ir kt.

LVBOS tarybos narė D. Jokubėnienė pasiūlė sudaryti bendrą kompetentingų LVBOS, LSSA ir LR Seimo narių komisiją prie Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto ir kartu spręsti įsisenėjusias Vietos savivaldos įstatymo spragas Lietuvoje.

Susitikimas pasibaigė bendru sutarimu, kad tokie susitikimai turėtų vykti kaip įmanoma dažniau, o A. Mitrulevičius pažadėjo, kad naujasis komitetas kvies į komiteto diskusijas ir bendruomenių ir seniūnijų atstovus.

Kauno miesto savivaldybės administracijos

filialo Aleksoto seniūnijos seniūnė Lukrecija Navickienė

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.