Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Šiaulių apskrities savivaldybių seniūnų diena

2012-12-04

Lapkričio 30 dieną Naujojoje Akmenėje vyko Šiaulių apskrities savivaldybių seniūnų diena.

Tai - septintoji, jau tapusi tradicine, apskrities savivaldybių seniūnų diena. Seniūnų dieną organizavo Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija ir Akmenės savivaldybės administracija.

Seniūnų dienoje dalyvavo 53 seniūnai iš 60 seniūnijų, Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas ir administracijos direktorius Apolinaras Nicius, Pakruojo merė Asta Jasiūnienė ir administracijos direktorius Virginijus Grigonis, Joniškio meras Gediminas Čepulis, Radviliškio meras Darius Brazys ir administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, Kelmės savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė, Šiaulių rajono vicemeras Antanas Bezaras, seniūnų asociacijos prezidentas Jonas Samoška, viceprezidentai ir asociacijos direktorius Petras Gestautas, Šiaulių AVPK viršininkas Egidijus Lapinskas, Telšių AVPK viršininkas Alfonsas Motuzas, AB „Lesto" Šiaulių regiono vadovas Kęstutis Kazlauskas, „Toi Toi Lietuva" regiono vadovas Mindaugas Stankevičius, Šiaulių RATC laikinasis direktorius Vidmantas Komas.

Susitikimą vedė Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos viceprezidentas Vytautas Slabys, kuris priminė, kad apskrities savivaldybių seniūnų dienos rengimo iniciatoriai buvo akmeniškiai A. Lupeika ir K. Inta.

Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas pasakojo apie Akmenės savivaldybę. Susirinkusiesiems parodytas filmas apie Akmenės rajoną, lankytinas vietas. Virtuali pažintis palydėta aplodismentais.

Seniūnų asociacijos prezidentas Jonas Samoška informavo apie asociacijos veiklą.

Šiaulių AVPK viršininkas Egidijus Lapinskas kalbėjo apie saugią aplinką ir policijos bendradarbiavimą su seniūnais, bendruomene. Pasak E. Lapinsko, seniūnas yra tas, kuris sudraudžia pirmas, tik tuomet - policija. Šios dvi įstaigos dirba kartu. „Iš policijos žmonės tikisi saugumo. Mokslo nustatyta, kad 400 situacijų žmonės yra nesaugūs ir tik 12 situacijų saugo policija", - sakė E. Lapinskas. Policijos vadovų nuomone, su Akmenės kraštu nusistovėję geri darbiniai ryšiai, bendraujama su rajono vadovais, pasirašomos sutartys. Apskrityje per metus užregistruota 6098 nusikaltimai, tūkstančiu daugiau nei pernai, kadangi priėmus naujus įstatymus smurtas šeimoje tapo baudžiamuoju nusikaltimu.

AB „Lesto" Šiaulių regiono vadovas Kęstutis Kazlauskas kalbėjo apie bendradarbiavimą su seniūnais, atsakė į klausimus.

„Toi Toi Lietuva" regiono vadovas Mindaugas Stankevičius pristatė teikiamas paslaugas.

Šiaulių RATC laikinasis direktorius Vidmantas Komas atsakė į dalyvių klausimus.

Aptarta bendradarbiavimo sutarties pasirašymo galimybė tarp Telšių VPK ir Akmenės savivaldybės.

Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas pasidalijo patirtimi organizuojant socialinę paramą savivaldybės gyventojams, nurodė problemas, supažindino su pasiektais rezultatais. Meras teigiamai vertino socialinės paramos teikimo eksperimentą Akmenės savivaldybėje.

Pakruojo merė Asta Jasiūnienė kalbėjo apie savivaldybių ir seniūnijų problemas, patirtį, tiesioginius seniūnų rinkimus, siūlė pasvarstyti, ar seniūnai turėtų būti politinio pasitikėjimo tarnautojais. Kadangi anksčiau dirbo seniūne, administracijos direktore, paklausta, kokios pareigos sunkiausios, atsakė - administracijos direktoriaus. A. Jasiūnienės nuomone, jei seniūnai būtų renkami, seniūnijoms turėtų būti skiriami asignavimai. Šiandieninė situacija ne pati geriausia - meras negali paveikti seniūnų, tik prašyti. O tai darbo negerina.

Akmenės savivaldybės administracijos direktorius Apolinaras Nicius taip pat turi seniūno darbo patirties. Jo nuomone, blogai, kai žmonės „užsisėdi" vienoje vietoje be idėjų, iniciatyvos. Reikia įstatymo, kad seniūną būtų galima pakeisti, jei darbo kokybė bendruomenės netenkina. Seniūnas yra arčiausiai žmonių ir žmonės turi turėti galimybę nuspręsti, kas taps jų vadovu.

Asociacijos prezidentas Jonas Samoška buvusiam Radviliškio savivaldybės Pakalniškių seniūnui Rimantui Valentinui Ropolui įteikė LSSA medalį „Už nuopelnus Lietuvos savivaldai". Padėkos raštai ir atminimo dovanėlės buvo įteiktos Akmenės merui Vitalijui Mitrofanovui, administracijos direktoriui Apolinarui Niciui, Šiaulių AVPK viršininkui Egidijui Lapinskui, seniūnų asociacijos viceprezidentui Vytautui Slabiui, Joniškio savivaldybės Gaižaičių seniūnei Stanislavai Andrulaitienei, Šiaulių rajono Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūnei Editai Mileikienei, Kelmės savivaldybės Kukečių seniūnei Meilutei Masalskienei, Radviliškio miesto seniūnui Leonui Grigaliūnui, Pakruojo Guostagalio seniūnui Jonui Jociui ir Akmenės Ventos seniūnei Genovaitei Mačiuvienei.

Už aktyvią veiklą asociacijoje atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti asociacijos atstovai savivaldybėse: Vaida Čelkienė, Jolanta Baškienė, Algimantas Šukys, Vidmantas Blužas, Audronė Impolienė, Saulius Margis, Genovaitė Mačiuvienė.

Seniūnų dienos dalyviai aplankė Akmenės cemento gamyklą ir susipažino su cemento gamybos procesu, vykdoma gamyklos modernizacija, Akmenės muziejuje apžiūrėjo unikalias drugelių ir akmenų kolekcijas. Sugrįžę į Naująją Akmenę, vakarienės metu neformaliai bendravo, dalijosi darbo ir veiklos patirtimi.

Renginio metu išgirdome vertingų pasiūlymų, įdomių minčių, „aštrių" temų ateities diskusijoms. Prisipažinsiu, nemaniau, kad „valdiškas" renginys gali būti toks įdomus ir informatyvus. Ir pasisakymuose, ir diskusijose buvo aptariamos ne tik valdžiai, bet ir žmogui aktualios problemos - socialinės pašalpos, aplinkos tvarkymas, kultūriniai renginiai, viešieji darbai, kasdienis mūsų saugumas. Tai buvo tikrai neabejingų vadovų pokalbis.


Jonas Samoška

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.