Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Molėtiškių bendradarbiavimo vizitas Panevėžio rajone

2012-12-04

Lapkričio 30 dieną Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys, administracijos direktorius Vaclovas Seniūnas ir rajono seniūnijų seniūnai lankėsi Panevėžio rajono savivaldybėje. Viešnagės tikslas - pratęsti ir sustiprinti abiejų savivaldybių bendradarbiavimą ir patirties mainus seniūnijų lygyje. Šių metų vasarą Panevėžio rajono atstovai viešėjo Molėtų rajone, šis vizitas buvo atsakomasis.

Pirmasis susitikimas įvyko Panevėžio rajono savivaldybėje, čia Molėtų rajono delegaciją sutiko mero pavaduotojas Antanas Pocius, Administracijos direktorius Vitalijus Žiurlys, jo pavaduotojas Eugenijus Lunskis ir Panevėžio rajono seniūnijų seniūnai. Aptarti abiems savivaldybėms aktualūs biudžeto formavimo ir finansų, projektinės veiklos, socialinių paslaugų, švietimo ir kiti klausimai.

Po to šeimininkai pristatė savo rajoną konkrečiose seniūnijose. Karsakiškio seniūnijoje pabuvota ūkininko Arūno Čimolonsko ūkyje. ES paramos projektuose dalyvaujantis ir kelias dešimtis milijonų investavęs ūkininkas verčiasi kiaulininkyste ir mėsinių galvijų auginimu, pats pasiruošia pašarų, ūkyje dirba su šeima, įdarbinęs kelias dešimtis žmonių. Keliaujant į Paįstrio seniūniją, apžiūrėtas „Įstros" aerodromo muziejus, aplankyta Paįstrio vidurinė mokykla ir Kultūros centras. Paįstrio Juozo Zikaro vidurinė mokykla pelnė gražiausiai Lietuvoje aplinką tvarkančios mokyklos vardą, čia vaikai stipriau lavinami dailės ir meno. Paįstrio seniūnijoje veikiantis Kultūros centras (Molėtų rajono seniūnijose- kaimo kultūrios vadybininkai) dalį lėšų veiklai gauna iš savivaldybės, dalį susirenkantis iš projektinės veiklos. Tai, kultūros centro direktorės teigimu, skatina kasmet parašyti po 5 - 6 projektus. Paįstrio meninės veiklos kolektyvai surengė molėtiškiams nedidelį koncertą.

Viešnagės metu taip pat aplankyta labai originali interaktyvi Krekenavos regioninio parko ekspozicija, pabuvota Pašilių stumbryne, vakare rezultatai aptarti Ramygalos seniūnijoje. Anot daugelio kalbėtojų, nors visoje Lietuvoje veikia tie patys įstatymai, daugelį klausimų savivaldybės ir seniūnijos gali spręsti savaip, todėl verta pasimokyti iš kitų ir verta tokius patirties mainus tęsti toliau. Ypač molėtiškiams panevėžiečių patirtis pravers nuo 2013 metų pradėjus telktis visuomenei naudingiems darbams socialinių pašalpų gavėjus. Panevėžio rajonas buvo vienas iš keturių pilotinių, kuriuose tokia sistema buvo taikoma ir pasiteisino. Nors darbo, pasak Panevėžio rajono seniūnų, padaugėjo, dabar visi apsiprato su naująja tvarka ir seniūnijos turi daugiau talkos tvarkant aplinką.

Genovaitė Mozūrienė

Videniškių seniūnė

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.