Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Prie oro taršos mažinimo galite ir privalote prisidėti ir Jūs

2012-11-23

Staiga atšalus orams ir suintensyvėjus kūrenimui labai padidėjo Šiaulių miesto oro tarša. Užterštame ore yra labai pavojingų junginių: anglies monoksido, azoto dioksido, sieros dioksido, smulkiųjų kietųjų dalelių, ozono, benzeno, švino, kurie sukelia kvėpavimo takų, plaučių ligas, vėžinius susirgimus ir ypač pavojingi vaikams, pagyvenusiems žmonėms ir sergantiems bronchine astma, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ligomis.

Taip atsitinka, kai namų savininkai šildydami savo namus degina įvairias atliekas: senus baldus, impregnuotas medienos atliekas, plastikinę pakuotę ir net netinkamas tolimesniam naudojimui padangas.

Kadangi individualių namų kaminai nėra aukšti, o degimo temperatūra buityje naudojamuose šildymo katiluose nedidelė, aukščiau minėtos atliekos juose sudega nepilnai, kartu su dūmais išmetamos į aplinką ir pasklinda netoliese. Taip užteršiamos pačių savininkų ir kaimynų teritorijos, daržai, o per juos ir auginami vaisiai ir daržovės, kurias patys valgome.

 

Primename, kad Lietuvos Respublikos aplinkos oro apsaugos įstatymas draudžia pramoniniuose katiluose ir buitinėse krosnyse naudoti kitą kurą, negu įrašytas įrenginio pase (buitinėse krosnyse turi būti naudojama natūrali mediena, kuro briketai ar kitoks natūralus kuras), o pagal LR administracinių teisės pažeidimų kodeksą, už šių reikalavimų nepaisymą, numatytos baudos iki 400 litų. Šiaulių m. agentūros informacija, tel. (8 41) 524153

 

 

Informuoja Seniūnija

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.