Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Gegužės 26 d. Lietuvos gyventojai kviečiami į tradicija tampančią Šeimų šventę

2012-05-16

Gegužės ir birželio mėnesiais minime daug šeimai svarbių švenčių: Motinos, Tarptautinę šeimos, Vaikų gynimo, Tėvo dienas. Jos svarbios kiekvienam, todėl, siekiant paminėti šias šventes, paskatinti šeimas laisvalaikį leisti kartu, paraginti pavienes šeimas jungtis, įsitraukti į visuomeninę ir savanorišką veiklą bei sutelkti šeimų organizacijas, sustiprinti jų bendradarbiavimą, gegužės 26 d. rengiama „Šeimų šventė 2012". Prieš metus pirmą kartą organizuota ir didžiulio pasisekimo sulaukusi šventė šiemet tampa jau tradicine.

Šventėje kviečiamos dalyvauti visos šalies šeimos, šeimas vienijančios ir su šeimomis dirbančios visuomeninės organizacijos, bendruomenės.

Renginyje šeimos turės galimybę pabendrauti, pasikalbėti aktualiomis temomis, užduoti rūpimus klausimus politikams, pasidalinti savo patirtimi. Vyks visuomeninių organizacijų veiklų prisistatymas-„mini mugė", bus organizuojama vaikų priežiūra. Visus susirinkusius sveikins valdžios atstovai, įdomų pranešimą skaitys charizmatiškasis Benas Ulevičius - teologijos daktaras, etnologas, indėnų kultūros tyrinėtojas, dažnai kviečiamas skaityti pranešimus apie santuoką ir šeimą.

Jaukiose erdvėse vyks pokalbių grupelės šeimoms aktualiomis temomis. Sutuoktinių pora negailės naudingų ir nuotaikingų patarimų, kaip poros santykiuose nepavykus išvengti konflikto, jį paversti naudinga ir šeimą vienijančia patirtimi. Bus galima sužinoti apie tai, kuo skiriasi biologinė ir nebiologinė tėvystė, apie vaikų globą ir įsivaikinimą, išklausyti vaikus globojančių šeimų liudijimų. Kartu su pedagogikos specialistais šeimos galės pasikalbėti apie jaunimo ruošimą šeimai mokyklose.

Šventės dalyvių lauks ir pramogos, patiksiančios tiek mažiems, tiek dideliems. Tai ir smagūs žaidimai, įvairios sportinės varžybos, kūrybinės dirbtuvėlės, ir dailiojo jojimo bei konkūrų varžybos, įdomios diskusijos, gyvo garso koncertas. Šeimos šventė - puiki galimybė ne tik pabūti kartu, pasidžiaugti pavasariu ir ateinančia vasara, bet ir pabendrauti su kitomis šeimomis, pasidalinti patirtimi, įgauti naujų žinių ir, žinoma, turiningai praleisti laiką gamtoje.

Renginys vyks nepriklausomai nuo oro sąlygų. Jei švies saulė - šventė vyks lauke, o jei lis lietus - persikels į jaukiai įrengtas patalpas.

Oficialus Šeimų šventės globėjas - Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas. Šventės organizatoriai - Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Visuomenės harmonizavimo parkas.

Šeimų šventė vyks gegužės 26 d. (šeštadienį) Prienų rajone, Vazgaikiemo kaime esančiame Visuomenės harmonizavimo parke. Renginio pradžia - 12 val. Šventės pabaiga numatoma 19-20 val. Maloniai kviečiame visus dalyvauti.

Įėjimas ir visos pramogos šventės dalyviams nemokami.

Šventės programą, nuorodas, kaip nuvykti, ir daugiau informacijos apie renginį bei galimybę nuvykti į renginį nemokamais autobusais rasite internete adresu www.seimusvente.lt.

Visų lauksime „Šeimų šventėje 2012"!


Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 266 8122.


(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.