Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Apdovanotos atsakingiausios metų įmonės

2012-05-08

Šiandien Vilniuje Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose apdovanota 12 Lietuvos ir užsienio įmonių, prisidedančių prie socialinės gerovės kūrimo ir neigiamo poveikio aplinkai mažinimo.

Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo globėjas, Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius pabrėžė, kad verslas, kuris savo veikloje savanoriškai vadovaujasi pagarbos žmogui, visuomenei, valstybei bei gamtai vertybiniais principais, ne tik gerina savo organizacijos įvaizdį, bet, kaip taisyklė, įgauna didesnio konkurencinio pranašumo ir laimi kovą pritraukiant užsienio investicijas.

„Kiekvieni rinkimai, apdovanojimai yra tik rezultatas to, link ko socialiai atsakingos įmonės eina kasdien, jau ne vienerius metus. Šiemet - jau penktasis rezultatų paskelbimas. Esame dėkingi visoms įmonėms, kurios pačios pirmosios įdiegė savo veikloje įmonių socialinės atsakomybės principus ir dalyvavo konkursuose. Tai visada yra postūmis ir kitiems verslo subjektams domėtis šia tema, siekti savo veikloje skaidrumo, suteikti galimybes atsiskleisti darbuotojams, įgyvendinti idėjas, tausojančias aplinką, kuriančias bendruomenišką atmosferą", teigė socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Audra Mikalauskaitė, konkurso komisijos pirmininkė.

Nugalėtojams apdovanojimai trijų kategorijų įmonių tarpe (Lietuvos didelių įmonių, užsienio įmonių bei mažo ir vidutinio verslo kategorijoje) buvo įteikti pagal tris nominacijas: „Metų darbovietė", „Metų bendruomeniškiausia įmonė", „Aplinkosaugos įmonė" bei pagrindinis prizas - „Socialiai atsakinga įmonė 2011". Taip pat įteikti specialieji skaidrumo ir lyčių lygybės bei „Metų Partnerystės" apdovanojimai, pastarieji įteikti daugiausiai portalo DELFI skaitytojų simpatijų sulaukusiai verslo įmonės ir nevyriausybinės organizacijos partnerystės iniciatyvai.

Pagerbiant nevyriausybinių organizacijų ir verslo bendradarbiavimą, buvo paskelbta ir Metų partnerystė, kurią išrinko portalo DELFI skaitytojai. „Man, kaip socialinės apsaugos ir darbo ministrui, ypač malonu įteikti apdovanojimą už iniciatyvą „Negalia - ne kliūtis būti su mumis". UAB „Omnitel" ir Lietuvos žmonių su negalia sąjunga bendradarbiavo, rengiant telekomunikacijų darbuotojus darbui su negalią turinčiais žmonėmis, pritaikant patalpas. Tai puikus pavyzdys, kaip į reikalo esmę žiūrima ne formaliai, dėl paukščiuko, o pasitelkiant žinias tų, kurie geriausiai gali patarti šiuo klausimu", - sakė ministras Donatas Jankauskas.

Nacionaliniu atsakingo verslo apdovanojimu pagerbiamos tos įmonės, kurios labiausiai prisideda prie socialinės gerovės kūrimo ir jos stiprinimo, poveikio aplinkai mažinimo Lietuvoje; jų veikla demonstruoja pačių įmonių lyderystę ir nuoširdų jų įsipareigojimą veikti skaidriai ir sąžiningai elgtis su darbuotojais, visuomene ir valstybe, vertinti verslo veiklos poveikį aplinkai ir mažinti tokio poveikio neigiamas pasekmes. Šių metų apdovanojimų metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas skaidrumo ir antikorupcijos aspektams versle, lyčių lygybės klausimams.

„Penkerių metų patirtis stebint ir vertinant įmonių socialinio ir aplinkosauginio atsakingumo augimą Lietuvoje leidžia teigti, kad Lietuvos įmonės vis dažniau perima geriausias pasaulines patirtis ir verslo veiklos modelius, kuomet verslo siekiai derinami su socialiniais, aplinkosauginiais ir kitais darnaus vystymosi siekiais", - sakė Jungtinių Tautų vystymo programos Lietuvoje vadovė, Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo viena iš iniciatorių Lyra Jakulevičienė. „Šiais metais ypatingai džiugina mažų ir vidutinių Lietuvos įmonių susidomėjimas ir pažanga įmonių socialinės atsakomybės srityje, jų siekis žvelgiant per socialinės ir aplinkosauginės atsakomybės prizmę atrasti naujas veiklos nišas, paslaugas, produktus."

Metų bendruomeniškiausia įmonė" nominacijoje apdovanotos:

·Lietuvos didelių įmonių kategorijoje - AB LESTO: už pažangą vystant bendruomeninius projektus, glaudžiai susietus su įmonės siekiais bei sisteminį požiūrį į partnerystę;

Socialiai atsakinga įmonė 2011:

·Užsienio įmonių kategorijoje - UAB „Mars Lietuva" - už brandžią ir naujovėmis gausią socialinę ir aplinkosauginę veiklą;

Jau penktus metus organizuojami apdovanojimai šiais metais susilaukė ypatingo įmonių dėmesio -gauta net 91 paraiška iš 51 įmonės. Daugiausia įmonių, pareiškusių dalyvauti 2011 m. apdovanojime - gamybos sektoriaus įmonės (14); antroje vietoje - IT ir telekomunikacijų paslaugas teikiančios įmonės (10).

2011 m. Apdovanojimas rengiamas Europos socialinio fondo lėšomis, įgyvendinant projektą „VARTAI: įmonių socialinės ir aplinkosauginės inovacijos".

Daugiau informacijos:

SADM Ryšių su visuomene skyrius, tel.: 8 5 266 4258.

Ieva Labanauskienė, Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje, tel. 8 5 2107 405, 8 675 33928, el.paštas: ieva.labanauskiene@undp.org

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.