Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Valstybės tarnautojų reputacija

2011-04-28

Parlamentarai ketvirtadienį priėmė Valstybės tarnybos įstatymo pataisas, kuriomis nurodyta, kas yra nepriekaištinga valstybės tarnautojo reputacija. Už pataisų priėmimą balsavo 91 Seimo narys, nebuvo nei balsavusiųjų prieš, nei susilaikiusiųjų.

Valstybės tarnybos įstatymas papildytas straipsniu, kuriame teigiama, kad asmuo negali būti laikomas nepriekaištingos reputacijos ir eiti valstybės tarnautojo pareigas, jeigu jis yra pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, jeigu yra pripažintas kaltu dėl nusikaltimo valstybės tarnybai, viešiesiems interesams, korupcinių nusikaltimų, teistas už žalos valstybei padarymą.

Tarnautojo reputacijai kenks ir priklausymas uždraustai organizacijai.

Asmuo negalės vadintis nepriekaištingos reputacijos, jeigu buvo atleistas iš valstybės tarnautojo pareigų už šiurkščius pažeidimus, priesaikos ar pasižadėjimo sulaužymą, etikos normų pažeidimą ir nuo atleidimo dar nepraėjo treji metai.

Valstybės tarnautoją į darbą priimantis asmuo įstatymu įpareigotas užtikrinti, kad pareigas eitų tik nepriekaištingos reputacijos reikalavimams atitinkantys asmenys.

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.