Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Sostinės savivaldybė užsimojo diegti „vieno langelio“ principą seniūnijose.

2011-04-28

Žadama, kad 1,7 mln. litų kainuosiančio projekto naudą vilniečiai pajus jau kitais metais.

Savivaldybė už solidžią sumą „vieno langelio“ sistemos diegimo darbus pirks iš trijų įmonių grupės. Kiek daugiau kaip 1,7 mln. litų pasidalins bendrovės „Sintagma“, „Idamas“ bei „Investment Development Agency“. Šių trijų įmonių susivienijimas buvo vienintelis viešojo pirkimo konkurso dalyvis.

Sostinės savivaldybės Informacinių technologijų skyriaus vedėjas Rimvydas Jančiauskas DELFI teigė, esą poreikis diegti „vieno langelio“ sistemą seniūnijose buvo juntamas jau seniai, tačiau miestas laukė, kol šiam projektui bus paskirti Europos sąjungos (ES) pinigai.

„Savivaldybė neturi žmogiškųjų resursų realizuoti tokios apimties projektą savo jėgomis, nepasitelkdama paslaugų tiekėjų. Poreikis realizuoti „vieno langelio“ plėtrą egzistavo jau ilgą laiką, tačiau jį realizuoti tapo įmanoma tik tokioms veikloms skyrus ES finansavimą“, - aiškino R. Jančiauskas.

Projektui jau skirta ES parama. Europinėmis lėšomis bus finansuojama apie 85 proc. projekto išlaidų – daugiau kaip 1,47 mln. litų. Savivaldybei iš savo kišenės teks sukrapštyti likusią sumą – apie 260,5 tūkst. litų.

„Projekto realizavimo terminas – 24 mėnesiai. Optimaliu atveju, galutinius rezultatus tikimasi pasiekti 2012 metų I-II ketvirtį. Miestiečiams, įgyvendinus projekto veiklas, bus sudarytos galimybės daugelį savivaldybės teikiamų paslaugų užsisakyti ne tik pagrindiniame pastate, bet ir kiekvienoje seniūnijoje. Įgyvendinus bepopierinių dokumentų apyvartos technologinius ir procesinius sprendimus, labai pagreitės sprendimų priėmimas ir paslaugų teikimas“, - projekto vizija dalijosi R. Jančiauskas.

Anot jo, savivaldybė negali paaiškinti, kodėl 1,7 mln. litų vertės projektu susidomėjo vienintelė įmonių grupė. „To reikėtų klausti rinkos dalyvių, nedalyvavusių konkurse“, - sakė pašnekovas.

„Sintagma“, „Idamas“ bei „Investment Development Agency“ įsipareigojo seniūnijose sukurti „vieno langelio“ sistemą, teiks reikalingą programinę įrangą, sukurs elektroninę dokumentų valdymo sistemą, apmokys seniūnijų darbuotojus bei teiks kitas paslaugas.(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.