Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Prezidentė Dalia Grybauskaitė palaiko tiesioginių merų ir seniūnų rinkimų idėją

2011-04-26

Prezidentė Dalia Grybauskaitė palaiko tiesioginių merų ir seniūnų rinkimų idėją, teigia jos atstovas Linas Balsys.

Anot jo, vasario pabaigoje vykę savivaldos rinkimai buvo neįprasti dėl žymiai daugiau juose dalyvavusių politinių partijų bei nepartinių kandidatų. Tiesa, rezultatai rodo, kad nepriklausomi kandidatai daug balsų ar vietų savivaldoje negavo, tačiau pats faktas byloja apie savivaldos sistemos pokyčių būtinybę.

Vertindamas savivaldos rinkimų rezultatus, Prezidentės patarėjas teigė, jog jie yra margesni dėl kandidatų ir koalicijų įvairumo bei paradoksų, kai daugiausiai surinkusieji balsų nebūtinai gavo mero postą. Dėl to L. Balsys siūlė atkreipti dėmesį į šalies vadovės seniau iškeltą idėją - tiesioginius merų rinkimus.

„Prezidentė laikosi nuostatos, kad merų tiesioginiai rinkimai būtų gera idėja, ir reiktų bandyti tą idėją įgyvendinti. Būtų galima merus rinkti tiesiogiai, galbūt ne tik merus, bet ir seniūnus. O kodėl gi ne? Juk vietos seniūnai yra dar arčiau žmogaus, išvis tiesiogiai bendrauja su žmonėmis gyvenamosiose vietose, ir kodėl jų tiesiogiai nerinkus? Juk jie dar geriau galėtų atstovauti žmonių interesams, būtų labiau visuomenės kontroliuojami, kaip ir tiesiogiai rinkti merai būtų labiau atskaitingi, ir tokiems neprognozuojamiems koaliciniams fenomenams neliktų vietos“, - antradienio rytą „Žinių radijui“ sakė Prezidentės vyriausiasis patarėjas.

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.