Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Asmeniniai ryto ritualai – kasdienybės energijai ir sėkmei

2011-03-21

Ryto energija ir dienos sėkmė priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Tereikia išmokti pozityviai žvelgti į kasdienybę, išskiriant tai, kas joje gera ir naudinga, bei džiaugtis mažais dalykais. Įkvėpimo ir jėgų gali suteikti ir sukurti paprasti asmeniniai ryto ritualai.

Daugelis turbūt palinguos galvą ir pasakys, kad bepigu šiandien kalbėti apie pozityvaus mąstymo privalumus, kai tuo tarpu realybė iš tiesų nedžiugina. Tačiau auksinis gyvenimo dėsnis visuomet veikia – kaip jaučiamės, tokiomis spalvomis nusidažo ir mūsų aplinka. Juk mūsų emocijos, mintys ir fizinė savijauta – neatsiejamos.

Pozityvus mąstymas padeda matyti gera ir naudinga

„Dar mūsų seneliai sakydavo, kad visos ligos yra nuo „nervų“, o jei labiau moksliškai – nuo streso. Mūsų mintys ir emocijos tiesiogiai veikia mūsų fiziologinius procesus, energetinę sistemą. Nuo mūsų mąstymo priklauso streso stiprumas ir jo pasekmės“, – sako sveikos gyvensenos treneris Saulius Urbonas.

Pozityvus mąstymas – tai gebėjimas kiekvienoje situacijoje įžvelgti tai, kas gera, naudinga „čia ir dabar“ ir turi prasmę. Tik nuo mūsų mąstymo priklausys, ar sunkiose situacijose įžvelgsime padėties pliusus ir pradėsime ieškoti išeities, ar kasdienybėje sugebėsime įžvelgti prasmę ir džiaugtis šia akimirka.

Menas džiaugtis mažais dalykais

Kasdienybėje mus supa tūkstančiai nuostabių dalykų. Žalia šviesa pakeliui į darbą, darbo stalo stalčiuje rastas pusrytainių „belVita“ pakelis, kai norisi užkąsti kažko skanaus, ar iki ašarų sujaudinęs kino filmas su mylimu aktoriumi. Visa tai virsta stebuklais, kai išmokstame tai pastebėti ir įvertinti.Problema, kad dažnai norime džiaugtis tik tuo, kas yra kažkas ypatingo, nekasdienio, didingo. Tačiau pirmasis žingsnis į pozityvų mąstymą – pastebėti ir mėgautis paprastais dalykais, pavyzdžiui, mažais ryto malonumais. Tuomet ir diena klostysis visai kitaip“, – sako psichologė Daiva Balčiūnienė.

Ryto ritualai dovanoja energiją ir nuspalvina dieną

Svarbą pradėti dieną pozityviomis mintimis akcentuoja ir S. Urbonas. „Ryte mes pailsėję, energingi, valingi. Reikia labai nedaug pastangų, kad taip būtų visą dieną. Geros emocijos, šypsena ir geranoriškas, draugiškas požiūris į pasaulį atidaro visas duris, nereikia tam švaistyti jėgos ir energijos“, – tvirtina jis.

Beje, kiekvienas iš mūsų gali susikurti mažus asmeninius ryto ritualus, kurie gali dovanoti energijos visam rytmečiui ir nuspalvinti dieną. „Pavyzdžiui, įkvėpti mąstyti pozityviai gali padėti pauzė, savitaiga, meditacija, fiziniai pratimai, geros emocijos, teisinga mityba ir tikėjimas savimi. Taip pat rekomenduočiau kiekvieną rytą rasti laiko atlikti trumpą rytinę mankštą ir nusišypsoti tam, žiūrinčiam iš veidrodžio“, – sako S. Urbonas.

Taigi, teigiamos mintys apie malonius dalykus ir maži ryto ritualai ne tik nukreipia mūsų dėmesį nuo įprastos rutinos, bet ir gali nulemti, kaip mums seksis visą dieną. Juk jeigu galvojame, kad viskas gerai – rodos, skriejame lyg ant sparnų, kūnas tampa lengvas, žvalus ir energingas.

Iniciatyva „Palabink rytą“

Belieka konstatuoti, per kokius akinius žvelgsime į pasaulį priklauso tik nuo mūsų. Teigiamai mąstyti taip pat reikia mokytis. Čia gali padėti draugai ir aplinkiniai, su kuriais galima sutarti dažniau atvirai akcentuoti šviesiąsias gyvenimo puses. „Gyvenimas rodo,, kuomet spinduliuoji gerą nuotaiką, esi energingas, tuomet tarsi savaime aplink tave susiburia tokių pat žmonių ratas. Ne veltui yra sakoma, kad laimės formulė – tai trumpa atmintis ir mokėjimas džiaugtis tuo, ką turi šiandien“, – teigia psichologė D. Balčiūnienė.

Pradėti dieną nuo teigiamų minčių, džiaugtis energija visam rytmečiui kviečia ir pirmoji vieša iniciatyva „Palabink rytą!“. Ši iniciatyva vienija ir įkvepia žmones, tikinčius, kad su kiekviena diena jie gali pradėti kažką nauja ir teigiama. Jau šiandien galima apsilankyti „Facebook“ pasaulyje, pasilabinti su draugais ir pasidalinti maloniais savo ryto ritualais.

alfa.lt

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.