Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

ASOCIACIJŲ SĄJUNGA „ŽUVININKŲ RŪMAI“ K R E I P I M A S I S Į Ž V E J U S

2011-03-10

Saugokime gamtą, gausinkime žuvų išteklius!


Vilnius 2011 m. vasario 28 d.

Manoma, kad žvejai mėgėjai pastaraisiais metais kasmet sugauna apie 1200–1500 t žuvų. Žvejai verslininkai vidaus vandenyse, tarp jų ir Kuršių mariose, 2010 metais pagavo 1300 t žuvų. Brakonieriai ir nelegalai kasmet ištraukia dar apie 1300–1800 t žuvų. Kormoranai kasmet sulesa apie 600–800 t žuvų. Spėjama, kad per metus žuvų ištekliams padaroma žalos maždaug už 30 mln. Lt.

Neracionialiai tvarkomi vandens telkiniai todėl nuolatos mažėja žuvų ištekliai. Sakome, kad Lietuvoje rimtų žvejų yra apie pusė milijono. Todėl mes turime būti ir potencialūs gamtos išteklių saugotojai ir gausintojai. NESĖJĘS – NEPJAUSI. Todėl, gerbiami žvejai, suaugę, moksleiviai ir jaunime, junkimės į grupes ir būrelius, asociacijas ir draugijas – būryje lengviau ir įdomiau, tapkime visuomeniniais inspektoriais. Jau dabar pradėkime didesnį dėmesį skirti gamtos apsaugai, žuvų išteklių apsaugai nuo brakonierių, nelegalų ir dusimo.

Pasaulinė ekonominė situacija yra sudėtinga. Lietuvos finansinės išgalės žuvisaugai ir žuvivaisai yra ribotos. Valstybei sunku. Pasirūpinkime gamtos išteklių apsauga ir jų gausinimu.

Greitai atbus gamta. Artėja žuvų neršto metas. Prasidėjus nerštui kai kurie žvejai mėgėjai pradės intensyviai gaudyti neršiančias žuvis ir masiškai užplūs Nemuno deltos ir kitus žuvingus vandens telkinius. Dideli žvejų srautai bei brakonieriavimas mažina žuvų išteklius ir daro žalingą poveikį aplinkai. Pakrantėse paliekama daug šiukšlių, kurios kenkia gamtai. Žvejams verslininkams gaudyti žuvis neršto metu draudžiama.

Negaudykime žuvų nuo balandžio mėnesio 20 dienos iki gegužės mėnesio 20 dienos. Kiekviena išneršusi žuvis pagausins išteklius. Prieaugis suteiks daugiau malonumų matyti nardančią plūdę, persivertusį skritulį.

Vykstant pavasariniams žuvivaisos darbams talkinkime žuvininkams išleidžiant žuvytes į mūsų vandens telkinius.

Kviečiame visus aktyviai saugoti gamtą ir masiškai dalyvaukime aplinkosauginiame projekte “DAROM 2011”, kuris vyks balandžio mėnesio 16 dieną.

Skatinkime gaudyti principu „Pagavai – paleidai“.

Saugokime ir puoselėkime gamtą - ji atsilygins gausesniais laimikiais.

Prašome žiniasklaidą operatyviai informuoti visuomenę apie gerus sumanymus, vykdomus darbus ir prasižengėlius.

Linkime gerų darbų, malonaus poilsio ir gausaus laimikio.


Asociacijų sąjungos „Žuvininkų rūmai“ vardu:


Asociacijų sąjungos „Žuvininkų rūmai“ prezidentas L. Kerosierius


Medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas dr. E. Bukelskis


Žuvininkų sąjungos prezidentas A. Domarkas


Žuvininkystės įmonių asociacijos „Lampetra“ tarybos pirmininkė S. Jakubauskienė


Vakarų Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacijos pirmininkas A. Aušra

 

AB „Kauno marių žuvys“ direktorius S. Valiulis(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.