Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Rinkimai – tik seniūnų repeticija

2011-03-04

Pasibaigus Kupiškio rajono tarybos rinkimams vietos žmonės turėtų jaustis kaip apgautos nuotakos ar apvilti jaunikiai, kuriems meilę prisiekę asmenys lemiamą akimirką spruko iš bažnyčios. Šiame rajone nutiko taip, kad į tarybą kandidatavo ir buvo išrinkti penki iš šešių seniūnų. Tačiau keisti užtikrinto ir palyginti neblogai mokamo seniūno darbo į tarybos nariams priklausančią mažą išmoką nė vienas jų nepanoro. LŽ seniūnai aiškino per rinkimus tik tikrinęsi savo reitingus.

Surengė

Pasak mandato imti neketinančio Skapiškio seniūno Valdo Juškevičiaus, dalyvauti rajono tarybos rinkimuose jie suskubo Valstiečių liaudininkų sąjungos (VLS) Kupiškio skyriaus raginimu. Esą ši partija jau seniai inicijuoja tiesioginius merų ir seniūnų rinkimus, tačiau pritarimo nesulaukia. „Todėl nutarėme surengti tam tikrą tiesioginių rinkimų repeticiją. Dabar džiaugiamės rinkėjų išreikštu pasitikėjimu, leidžiančiu mums žmonių labui dar geriau dirbti seniūnais“, - aiškino V.Juškevičius. Jis neslėpė iš politinių oponentų girdėjęs priekaištų, esą taip pasielgę valstiečiai liaudininkai apgavo rinkėjus, nes į Kupiškio tarybą pateks ne tie, kuriems gyventojai atidavė savo balsus. Tačiau V.Juškevičius patikino, kad seniūnas - taip pat valdžios žmogus, esantis net arčiau rinkėjų negu tarybos narys. Tad kaltinimai rinkėjų apgaudinėjimu jam visiškai nesuprantami.

Parodė drąsą

Kupiškio seniūnas Julius Vytautas Semėnas teigė, jog prieš rinkimus VLS atvirai pripažino, kad seniūnų kandidatavimas tėra noras pasitikrinti vietinių palankumą. Todėl esą nereikia stebėtis, kad į rajono tarybą buvo išrinkti keturi šiai ir vienas Socialdemokratų partijai atstovaujantis seniūnas. „Kalbėjausi su daugeliu kupiškėnų. Visi mus supranta ir pritaria mūsų drąsai“, - sakė J.V.Semėnas. Pašnekovas tvirtino nesijaučiantis kaltas, kad per rinkimus tik pasitikrino, kiek žmonių juo pasitiki.

Subačiaus seniūno Vidmanto Paliulio argumentai - dar įspūdingesni. Jis LŽ pareiškė, kad rinkėjų pasitikėjimas jį privertė nebebijoti „etninio valymo“, kuris galėjo įvykti kitai partijai perėmus valdžios vairą. Seniūnas pabrėžė esąs teisus ir prieš įstatymą, leidžiantį būti renkamam, o sėkmės atveju atsisakyti mandato, ir prieš vietos žmones. „Man buvo svarbu sužinoti, ką jie apie mane mano“, - tikino V.Paliulis.

Peržengtos ribos

Kadenciją baigiančios tarybos nariai, priešingai nei savo reitingus „pasitikrinę“ Kupiškio rajono seniūnai, susiklosčiusią padėtį vadina skandalinga. Virginijus Andrijauskis įsitikinęs, kad seniūnų pasirinkta taktika mažų mažiausiai suklaidino rinkėjus. Skaistutė Paulauskienė surežisuotuose rinkimuose taip pat mato įžūlų žmonių apgaudinėjimą. Audronijus Zulonas priminė, kad prieš ketverius metus, kai buvo išrinktas į Kupiškio rajono tarybą, atsisakė Noriūnų seniūno kėdės. Anot jo, tai turėtų padaryti ir į naujos kadencijos tarybą išrinkti seniūnai. Dangirdo Mikšio manymu, rinkimuose dalyvavę, bet į tarybą dirbti neinantys seniūnai tiesiog peržengė padorumo ribas. „Valstiečiai liaudininkai valdžios Kupiškyje siekė bet kokia kaina. Į rajono tarybą jie atėjo apgaule, todėl tokius rinkimų rezultatus reikėtų anuliuoti“, - pabrėžė D.Mikšys.Daiva Baronienė „Lietuvos žinios“

 

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.