Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Socialinės iniciatyvos „Operacija 2020“ projektų konkursą laimėjusios seniūnijos spręs bendruomenėms aktualias problemas

2010-11-17

Baigėsi Rytų skirstomųjų tinklų (RST) ilgalaikės gyventojų švietimo iniciatyvos „Operacija 2020" konkursas, kuriame varžėsi 13 seniūnijų, siekdamos spręsti aktualiausias problemas, susijusias su elektros tinklo ar apšvietimo modernizavimu, saugumo bei visuomenės atsakingumo didinimu jų bendruomenėse. Projektų konkurso laimėjimų fondas (30 tūkst. litų) paskirtas 5 seniūnijų bendruomenėms. Papuošta ir įžiebta kalėdi eglė bus padovanota išskirtinį aktyvumą parodžiusiai seniūnijai.


Pasak RST socialinių projektų vadovės Renatos Gaudinskaitės, nuo šių metų pavasario, pradėjus vykdyti socialinę iniciatyvą „Operacija 2020“ ir pasirašius bendradarbiavimo susitarimą su Lietuvos savivaldybių seniūnijų asociacija, bendrovės atstovai aplankė apie 20 rytinės Lietuvos miestų, skatindami seniūnijas aktyviai įsitraukti į šią programą ir dalyvauti projektų konkurse.


„Labai džiaugiamės, kad į mūsų iniciatyvą įsitraukė nemažai seniūnijų ir jose veikiančių bendruomenių, kurios konkursui pateikė 18 projektų paraiškų“, – sakė R. Gaudinskaitė. Jos teigimu, paraiškų vertinimo komisija, kurią sudarė Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos, Pilietinės atsakomybės fondo atstovai ir RST specialistai, atrinko 7 projektus, kurie labiausiai atitiko konkurso reikalavimus. Pirmoji vieta – 10 tūkst. litų – skirta Varėnos rajono Merkinės seniūnijai įgyvendinti Vilkiautinio kaimo gatvių apšvietimo tinklų rekonstrukcijos projektą.


„Stiprioji pagrindinį laimėjimą pelniusio Merkinės projekto pusė – stropūs namų darbai – tikslūs paskaičiavimai, aiškus veiksmų planas ir svarus pačios seniūnijos indėlis savomis lėšomis. RST finansuojama dalis leis visiškai užbaigti planuojamą projektą – Vilkiautinio bendruomenės gatvių apšvietimo tinklų rekonstrukciją, padidindama gyventojų saugumą ir prisidėdama prie efektyvesnio energijos vartojimo“, – sakė „Operacija 2020“ komisijos narė, Lietuvos Respublikos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė.


Komisijos narės teigimu, daugiausia dėmesio vertinant projektus buvo kreipiama į pareiškėjo pristatytos problemos konkretumą, jos pagrindimą bei atitikimą „Operacija 2020” tikslams, o taip pat jos sprendimo naudą bendruomenei, įgyvendinimo planų ir sąmatų aiškumą. Itin svarbiu veiksniu buvo laikomas ir bendruomenės įtraukimas į projektą.


Dar keturi konkurso dalyviai – Obelių seniūnija (Rokiškio raj.), Pumpėnų seniūnija (Pasvalio raj.), Lazdynų seniūnija (Vilniaus miestas) ir Salako bendruomenė (Zarasų raj.) – pasidalijo po 5 tūkst. litų. Obelių ir Pumpėnų seniūnijose RST prisidės prie miestelių apšvietimo problemų sprendimo ir saugumo didinimo – padės įsigyti gatvių apšvietimo įrenginių. Vilniaus Lazdynų ir Zarasų Salako seniūnijos pateikė labai stiprius socialinius projektus, kuriuose numatyta aktyvi informacijos apie saugų elgesį su elektros įrenginiais sklaida bendruomenei, ypatingą dėmesį skiriant jaunimo švietimui.


Pasak RST socialinių projektų vadovės, visose gautose paraiškose dėstomos problemos – aiškios ir svarbios bendruomenėms. Tačiau dalis konkursui paraiškų labiau skatino efektyvaus vartojimo ir elektros taupymo idėjas, kurios yra kitos RST iniciatyvos – „Tiek, kiek reikia“ – tikslai. „Bet kuriuo atveju, ieškosime būdų, kaip prisidėti visų išgirstų problemų sprendimo,“ – sakė R. Gaudinskaitė. Pasak jos, didžiausia šio konkurso vertė – aktualių problemų sprendimas bendromis pastangomis ir prasmingų tradicijų kūrimas, skatinantis atsakingos, sąmoningos ir bendruomeniškos visuomenės augimą.


Simboliška – konkursui įsibėgėjus dalyvauti panorėjusiai vakarinėje Lietuvos dalyje esančiai Šiaulių Rėkyvos bendruomenei už aktyvumą ir iniciatyvumą bus padovanota Kalėdų eglė. „Šis RST žingsnis į „VST“ teritoriją – tarsi bendrovių susijungimo pradžia: nuo naujų metų abi bendrovės taps vienu – Lietuvos elektros skirstymo tinklų operatoriumi, atsakingu už visą Lietuvos teritoriją“, – sakė R. Gaudinskaitė.


Socialinę iniciatyvą „Operacija 2020” RST pradėjo šių metų gegužę. Šios programos pagrindiniu partneriu tapo Lietuvos savivaldybių seniūnijų asociacija. Viešindami projektą iniciatoriai aplankė Alytaus, Panevėžio, Vilniaus ir Utenos regionų miestus, kuriuose organizavo susitikimus su įvairių miestų ir rajonų seniūnais bei žiniasklaidos atstovais. Nuo projekto pradžios RST kartu su Rytų Lietuvos seniūnijomis išdalijo gyventojams per 20 tūkst. atsakingo elgesio su elektra žinynų. Konkursą laimėjusios seniūnijos ir jų bendruomenės savo projektus planuoja įgyvendinti iki kitų metų vidurio.


Apie „Operacija 2020”

Socialinė iniciatyva „Operacija 2020” siekiama skatinti atsakingą elgesį su elektros tinklo įrenginiais ir sumažinti neigiamas pasekmes bei žalingus padarinius bendrovei ir gyventojams, kylančius dėl neatsakingo ar piktavališko elgesio su elektros energija ir elektros tinklo įrenginiais. „Operacija 2020” tikslai: principingai kovoti prieš neteisėtą elektros vartojimą, apsaugoti visų amžiaus grupių elektros vartotojus nuo nelaimingų atsitikimų, informuoti gyventojus apie galimas su elektra susijusias grėsmes bei padėti atlikti jiems priklausiančias pareigas. Daugiau informacijos apie socialinę iniciatyvą „Operacija 2020“ bendrovės tinklalapyje (www.rst.lt/lt/operacija).


Apie Rytų skirstomuosius tinklus

AB Rytų skirstomieji tinklai (RST) įkurta 2001 m., šiuo metu įmonė aptarnauja per 761 tūkst. klientų 34,8 tūkst. kv. km Lietuvos teritorijoje: Vilniaus, Panevėžio, Alytaus ir Utenos apskrityse bei dalyje Kauno ir Marijampolės apskričių. RST įmonių grupei priklauso antrinės įmonės: UAB „Elektros tinklo paslaugos“, UAB „Rytra“ ir UAB „Tetas“. Bendrovė eksploatuoja daugiau kaip 18 tūkst. elektros transformatorių pastočių, daugiau kaip 31 tūkst. žemos įtampos paskirstymo punktų, apie 63,6 tūkst. km elektros linijų.


Edita Sirutienė

Atstovė ryšiams su žiniasklaida

Tel. (370 5) 25126 83, mob. 640 46887

El. p. edita.sirutiene@rst.lt


(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.