Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vakar mokslo metus pradėjo Šiauliuose.

2010-09-01

Žurnalistų klausiama, kodėl pasirinko aplankyti labiausiai nutolusią nuo miesto centro Rėkyvos pagrindinę mokyklą,D. Grybauskaitė atsakė: „Todėl, kad sužinojome, jog čia pusė mokinių yra remiami nemokamu maitinimu, kad ją lanko darbininkiškų aplinkinių mikrorajonų vaikai."

Prezidentės automobilis Rėkyvos link riedėjo gatvėmis, kurias išvakarėse pulta tvarkyti, lopyti duobes, pjauti žolę pakelėse. Vakar Bačiūnų gatvės šalikelės buvo pavyzdinės - net krūmynai iškirsti.

Prezidentė sveikindama mokyklos bendruomenę atkreipė dėmesį ne tik į gandralizdį mokyklos kieme, kuris, anot jos rodo, kad čia jauki ir saugi aplinka. Pamatė ir aptrupėjusį pastato kampą, remontuotiną stogą.

Rėkyvos mokykla mieste ir šalyje garsėja Žaliosios mokyklos vardu. Pamačiusi išpuoselėtą mokyklos aplinką, gėlynus D. Grybauskaitė pati pasiprašė nufotografuojama didžiųjų jurginų fone.

Palydėta į žaliają klasę, kuri yra įrengta tiesiog po ąžuolu, Prezidentė neslėpė emocijų: „Tokių žalių mokyklų mažai yra, aš pati išaugau ant akmenų."

Žaliojoje klasėje aštuntokų pakviesta atsisėsti į seną medinį mokyklinį suolą D. Grybauskaitė mielai tai padarė: „Tokiame suole sėdėjau pirmoje klasėje".

Rėkyvos mokykla - mažėjanti mokykla. Čia mokosi pora šimtų mokinių. Šiemet jau nebeturi devintokų, išleis paskutinę dešimtąją klasę, ir taps aštuonmete mokykla.

Rėkyvos moksleiviai mokosi išsibarstę trijuose atskiruose pastatuose. Septynerius metus mokykla laukia nesulaukia priestato statybos. Prieš dvejus metus statybai lyg jau ir žadėti pinigai, bet užgriuvo krizė.

Mokyklos direktorius Romas Senkus optimizmo nepraranda. „Šiaulių kraštui" jis tvirtino, jog tikisi ne tik sulaukti lėšų priestatui, bet ir daugiau mokinių. Rėkyvoje šiauliečiai statosi apie du šimtus namų, keliasi gyventi į sodų namelius: "Vadinasi bus ir vaikų."

Informuoja „Šiaulių kraštas"

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.