Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

A. Bilotaitė: valstybės tarnyboje turi dirbti nepriekaištingos reputacijos žmonės

2009-05-14
 

Seimo narė Agnė Bilotaitė šiandien Seime įregistravo Valstybės tarnybos įstatymo pataisas, kuriomis būtų sugriežtinti reikalavimai norintiems tapti valstybės tarnautojais, taip pat būtų užkirstas kelias sunkiai prasižengusiems asmenims toliau dirbti.

„Parengti šias pataisas mane paskatino itin menkas visuomenės pasitikėjimas valstybės tarnyba, prasta tarnautojų ir politikų reputacija mūsų šalyje. Jeigu šios pataisos būtų priimtos, situacija turėtų pastebimai pasikeisti", - neabejojo A.Bilotaitė.

Projekto autorė siūlo sugriežtinti reikalavimus asmenims, norintiems tapti valstybės tarnautojais, įvedant nepriekaištingos reputacijos sąvoka - asmuo negali būti priimamas į valstybės tarnybą, jei jis pripažintas kaltu dėl apysunkio, sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo, korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos padarymo, o taip pat, jei pripažintas kaltu dėl nesunkaus nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo ir teistumas neišnykęs arba nepanaikintas. Į valstybės tarnybą tam tikrą laikotarpį taip pat nebūtų priimami susikompromitavę asmenys, atleisti iš kitų tarnybų.

Taip pat siūloma užkirsti kelią sunkiai prasižengusiems asmenims toliau užimti pareigas valstybės tarnyboje. Valstybės tarnautojas nebūtų perkeliamas ar priimamas į kitas valstybės tarnybos pareigas, kol nebūtų baigtas tyrimas dėl tarnybinio nusižengimo.

Seimo narė taipogi siūlo įvesti naują institutą - pripažinimą padarius tarnybinį nusižengimą. Tai užtikrintų tarnybinio patikrinimo baigtį ir tarnybinė nuobauda atleisti iš pareigų būtų taikoma tiek jau atleistam, tiek savo noru palikusiam pareigas asmeniui.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotoja A. Bilotaitė siekia, kad nuo tarnybinio nusižengimo padarymo dienos būtų numatytas ilgesnis - 1 metų (buvo 6 mėnesiai) tarnybinės nuobaudos skyrimo terminas, esant šiurkščiam tarnybiniam nusižengimui - ilgesnis 3 metų terminas. Taip, politikės įsitikinimu, valstybės tarnautojas neišvengtų atsakomybės.

A. Bilotaitė taip pat siūlo Valstybės tarnautojų registre kaupti duomenis apie asmenis, atleistus iš valstybės tarnautojo pareigų už šiurkščius tarnybinius pažeidimus.

Daugiau informacijos:

Agnė Bilotaitė

LR Seimo narė

Tel.: 852 396629, 8698 42169

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.