Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Saugi kaiminystė Šilainiuose

2009-02-08
 

2009-02-05 J. Grušo vidurinėje mokykloje, Šarkuvos g. 30, įvyko Kauno miesto Šilainių seniūnijos programos „Saugi kaimynystė" projekto pristatymas šilainiškiams.

Susirinkime dalyvavo Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, Kauno miesto Savivaldybės meras Andrius Kupčinskas, Šilainių seniūnijos seniūnas Gintautas Sinkevičius, UAB „Flaineta" direktorius Antanas Kandrotas, UAB „Mikrovisata" vadovas Mindaugas Anilionis, Santakos policijos komisariato viršininkas Raimondas Abugelis, komisariato padalinių vadovai ir darbuotojai.

R. Abugelis susirinkusius supažindino su 2008 metų nusikalstamumo tendencijomis, pateikė informaciją apie Šilainių teritorijos gatves, kuriose nusikalstamų veikų užregistruota daugiausia. Kvietė gyventojus aktyviai prisidėti prie saugios aplinkos kūrimo.

A. Kandrotas pristatė projektą „Kolektyvinio stebėjimo sistema Kauno mieste". Projekto metu ketinama įrengti vaizdo stebėjimo sistemų tinklą, kuris įgalins vaizdo kamerų perduodamą vaizdą stebėti tikslinei auditorijai. Vaizdo stebėjimo kameros bus sumontuotos miegamuosiuose rajonuose, daugiabučių kiemuose. Vaizdo kamerų perduodamą vaizdą, kompiuterio ar televizoriaus pagalba, betarpiškai galės stebėti visi namo gyventojai, kurio kiemas yra stebimas, vaizdo įrašai bus saugomi vaizdo archyvavimo serveriuose. Didelės raiškos vaizdo stebėjimo kamerose sumontuota naktinio matymo sistema užtikrins galimybę puikiai stebėti prastai apšviestus ar neapšviestus kiemus. Mikrovisatos TV vartotojai vaizdą galės stebėti per atskirą televizijos kanalą, o interneto vartotojai, kaip ir TV vartotojai vaizdą galės stebėti per savo kompiuterius.

M. Anilionis pristatė Mikrovisatos šviesolaidinį tinklą, kurio pagalba galima realizuoti šį projektą. Visi daugiabučiai namai bus apjungti į šviesolaidinį tinklą, tokiu būdu gyventojams bus suteikta galimybė naudotis ne tik įprastomis įmonės paslaugomis, bet ir galimybė saugoti savo turtą.

Video kamerų fiksuojamus vaizdus matys ir policijos pareigūnai, bus galimybė greitai reaguoti į pažeidimus.

Projekto dalyviai Kauno miesto Savivaldybė, Šilainių seniūnija, UAB „Flaineta", UAB „Mikrovisata", AB „Lietuvos draudimas", saugos tarnyba.

Ministras R. Palaitis apžvelgė bendrą situaciją Kaune, palankiai įvertino ir palaikė idėją dėl projekto įgyvendinimo. Ministras akcentavo vieną iš bendrų žmogaus poreikių - saugumą ir pilietiškumo svarbą, siekiant įgyvendinti saugumo užtikrinimą. Ministras pastebėjo, kad saugios kaimynystės programų įgyvendinimas labai svarbu. Bendruomenė turi komunikuoti tarpusavyje, tik taip bus sukurti betarpiški draugiški santykiai, ir pasiekiami numatyti tikslai. Bendruomenė privalo sutelkti jėgas save saugoti. Kauno mieste policijos patrulių reagavimo į įvykius laikas yra labai geras - 8 min. Piliečiai sulauks reikiamos pagalbos laiku.

Meras A. Kupčinskas taip pat palaikė siūlomą projektą. Papasakojo apie numatomą projektą kurti Viešosios tvarkos poskyrį, kuris galėtų padėti policijai. Tokia praktika jau prigijo Latvijoje Rygoje.

G. Sinkevičius pasiūlė daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijoms apsvarstyti galimybes prisijungti prie piliečių saugumo didinimo ir aktyviai dalyvauti siūlomame projekte.

 

Gintautas Sinkevičius

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.