Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Rėkyvos ledai pajudėjo

2008-11-25
      Po „Šiaulių krašto" straipsnių apie apverktiną Rėkyvos buriuotojų būklę, neišnaudojamas ežero galimybes ir po redakcijoje surengto apvaliojo stalo diskusijos Šiaulių savivaldybė sudarė specialią darbo grupę Rėkyvos rekreacinei zonai plėtoti ir plėtros prioritetams nustatyti. Vakar ši grupė į darbą rinkosi Rėkyvos seniūnijoje.

     Ar miestui reikalingas Rėkyvos kurortas, ar jaunieji buriuotojai nusipelnė žmoniškų treniravimosi sąlygų, ar priimsime pasaulio buriuotojus ir ledrogių sporto atstovus, kurie veržiasi į unikalų Keturių vėjų ežerą, ir apskritai, kokia Rėkyvos ateitis?

Apie tai rašėme straipsnyje „Čempionai plaukia kiauromis valtimis" (2008.10.10), to Šiaulių valdžios klausėme redakcijoje surengtoje apvaliojo stalo diskusijoje "Žingsnis iki Europos centro" (2008.10.16). Straipsnių tikslas buvo pajudinti įstrigusį buriuotojų sporto bazės reikalą iš mirties taško ir atverti valdininkų akis į unikalaus ežero perspektyvas.

Padėtis po diskusijos: ištesėtas Šiaulių vicemerės Daivos Matonienės pažadas sudaryti darbo grupę, įvykdytas ir Šiaulių vyriausiosios architektės Rasos Budrytės įsipareigojimas - atlikti ir praėjusį penktadienį žemėtvarkininkams perduoti derinti ginčijamo žemės sklypo matavimai.

     Vakar Rėkyvos seniūnijoje buvo diskutuojama optimistiškai: kas bus, jei žemės sklypas bus žemėtvarkininkų patvirtintas ir atiduotas visuomenės reikmėms. Rašėme, kad Rėkyvos ežero pakrantės teritorijoje yra susidūrę kelių atstovų interesai: buriuotojų klubo, sporto mokyklos „Atžalynas", pakrantės sklypą turinčios bendrovės "Šiaulių dujotiekio statyba" ir "Šiaulių Žalgirio jachtklubo".

Pagal jų planus nedidelėje ežero pakrantėje teritorijoje turėtų atsirasti trys prieplaukos: jachtoms, sportiniams „Atžalyno" laivams ir motorinėms valtims.

     Vidmantas Vitkevičius, Šiaulių miesto buriuotojų klubo prezidentas, pristatė aiškėjančią buriuotojų viziją, kurią suskaidė į dvi dalis: suaugusiųjų buriuotojų veiklos plėtra (varžybų, regatų organizavimas) ir darbas su vaikais bei jaunimu, jų mokymas ir treniravimas.

Pasak V. Vitkevičiaus, teritorijos dalį, kur sovietmečiu iš statybos atliekų buvo supiltas pylimas ir suformuotas užutėkis, planuojama naudoti kaip jachtų uostą ir vietą jachtų iškėlimui. Likusi teritorijos dalis būtų skirta vaikams. Čia vietoj griūvančio elingo turėtų atsirasti du pastatai: vienas laivams laikyti ir remontuoti, antrasis - šildomas su dviem- trimis mokymo klasėmis.

    Anot viešosios įstaigos „Šiaulių Žalgirio jachtklubas" direktoriaus Arvydo Aukščionio, šiauliečiai laukia "Žalgirio" sporto draugijos žadėtų kelių milijonų litų investicijos į jachtklubo bazės rekonstrukciją. Pasak A. Aukščionio, "Žalgiris" baigia įrengti Platelių jachtklubą, dabar esą - šiauliečių eilė.

Po rekonstrukcijos jachtklube turėtų atsirasti nedidelis viešbutis, konferencijų salė, elingas, šilti trenerių nameliai.

„Kad varžybos persikels pas mus - tai faktas. Nes nėra visoje Europoje kito tokio ežero", - optimistiškai nusiteikęs A. Aukščionis.

Jei finansiniai pažadai nepasikeis, rekonstrukcijos darbus ketinama pradėti pavasarį.

    Sklypą prie Rėkyvos ežero turinčios UAB „Šiaulių dujotiekio statyba" direktorius plėtrai Juozas Gelažius patikino, kad savininkai atviri visiems pasiūlymams. Anot bendrovės atstovo, "tokioje vietoje atsiradus, negalima į viską žiūrėti grobikišku požiūriu, teritorija turi tarnauti ir visuomenei, ir vaikams".

    Bendrovės „Adevela" savininkas Algimantas Angelis, prieš kelerius metus įsigijęs "Žvejų užeigą", prisipažino, kad prastėjanti ekonominė situacija privertė susiaurinti ambicingus plėtros planus, tačiau jų nesustabdė. Planuojama atnaujintoje užeigoje įrengti 80- 100 vietų restoraną, 20 vietų viešbutį ir 40-50 vietų konferencijų salę. Projektą ketinama suderinti dar šiemet, darbus pradėti ateinančiais metais.

    Rėkyvos pagrindinės mokyklos direktorius Romas Senkus susirinkusiems rodė jau prieš keletą metų architektų Stuopelių parengtą mokyklos pastato rekonstrukcijos projektinį pasiūlymą ir pasidžiaugė, kad šiemet gauti 200 tūkstančių litų techniniam projektui parengti.

Projekte numatyta 300 vietų mokykla su modernia sporto sale, galimybė praplėsti valgyklą. Rekonstravus mokyklą, pasak direktoriaus, atliks du pastatai - viename mokykla norėtų įkurdinti Dienos užimtumo centrą, kitą savivaldybė galėtų parduoti, kompensuodama į rekonstrukciją įdėtas lėšas.

    Ramutė Pilypienė, laikinai einanti Šiaulių savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pareigas, buvo atvira: savivaldybė šiuo metu neturi jokių galimybių investuoti į buriuotojų bazę (tam reiktų ne kelių, o keliolikos milijonų litų), nebent įvyktų stebuklas.

Buriuotojų klubo prezidentas V. Vitkevičius neabejoja: galimybių rasti lėšų yra, ypač kai kalbama apie trejybę: vaikų sportą, vandenį bei rekreaciją. Tik reikia vienintelio dalyko - žemės.

Žemėtvarkininkų verdikto laukiama

 

N. Kostkienė

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.